Kierowca aresztowany na trzy miesiące. Chociaż nie złamał przepisów ruchu drogowego

(fot. KPP w Rawie Mazowieckiej)

28–latek usłyszał zarzut posiadania, a jego 40–letni kolega posiadania znacznej ilości oraz udzielania środków odurzających. Wobec 40latka prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Policjanci podkreślają, że zatrzymanie i zarzuty to efekt dobrej pracy kryminalnych z Rawy Mazowieckiej.

To nie była przypadkowa kontrola samochodu...

– 21 listopada 2020 roku około godziny 23:30 w Rawie Mazowieckiej weryfikując kryminalni weryfikując informacje o osobach posiadających środki odurzające, zatrzymali do kontroli hondę, którą podróżowało trzech mężczyzn. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej odnaleźli w pojeździe i zabezpieczyli blisko 28 gramów amfetaminy – informuje . asp. Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowe Policji w Rawie Mazowieckiej.

Jeden z pasażerów 28-letni mieszkaniec powiatu rawskiego posiadał dwie torebki, w których znajdowało się 6,5 grama amfetaminy. Mundurowi udali się też do mieszkania kierowcy. Podczas przeszukania lokum 40–latka kierującego hondą policjanci zabezpieczyli 54 gramy amfetaminy oraz prawie 5 gramów marihuany. 

Obaj zostali zatrzymani.

– Dobre rozpoznanie kryminalnych oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie kierującemu hondą zarzutów posiadania znacznej ilości oraz udzielania, a jego kompanowi posiadania środków odurzających – podkreśla Małgorzata Lewandowska.

Wobec 40–latka prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na trzy miesiące.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast posiadanie znacznej ilość lub udzielanie środków odurzających, czy też psychotropowych jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Uprawy pod skuteczną opieką

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...

Przed młodzieżą Widoku ten najważniejszy mecz

A może na camping?

Mistrzyni Europy z wizytą w Academii Gorila

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych