z powiatu

z miasta

oświata

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2021 | 20:30 komentarzy 1
Rząd poinformował - w związku ze zmniejszeniem dostaw do Europy szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Pfizer, niemożliwe będzie zaszczepienie nauczycieli razem z grupą seniorów

Rząd poinformował - w związku ze zmniejszeniem dostaw do Europy szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Pfizer, niemożliwe będzie zaszczepienie nauczycieli razem z grupą seniorów (fot.arch redakcja)

Zakończyły się (15.01) testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników obsługi i administracji szkół. W powiecie rawskim do testów zgłosiło się ponad 200 pracowników oświaty.

W poniedziałek (18.01) uczniowie klas I-III wracają na zajęcia do szkół – ogłosił minister zdrowia. Tymczasem trwają testy przesiewowe dla pedagogów. Mogli się na nie zgłosić również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo, pracownicy sekretariatu, personel pomocniczy, odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, sprzątający, czy wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie placówki.

Koordynacją testowania nauczycieli zajęły się stacje sanitarno-epidemiologiczne. Stacje zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzymał odpowiednie skierowanie. W powiecie rawskim chęć wykonania testu na covid zadeklarowało 222 pracowników oświaty.

Ustaliliśmy harmonogram wykonywania testów w punkcie drive thru i w szpitalu – mówi Krzysztof Jasiński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej. – Badania będą wykonywane za pomocą testu PCR.

Według deklaracji ministerstwa zdrowia wyniki badania każdy pracownik oświaty ma otrzymać najpóźniej w niedzielę (17.01). Wynik ma być dostępny w Internetowym Koncie Pacjenta. IKP to darmowa aplikacja Ministerstwa Zdrowia, za pomocą której szybko i bezpiecznie można sprawdzić informacje o swoim zdrowiu. Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Tr 0 10 miesięcy temu

  Masowe testy muszą być,bo generują większą ilość zakażeń. Będzie tak jak z gornikami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS