W zeszłym roku boisko szkolne w Sadkowicach zostało podane rekultywacji.

W zeszłym roku boisko szkolne w Sadkowicach zostało podane rekultywacji. (fot. Nadesłane)

Gmina Sadkowice stara się o dotację z urzędu marszałkowskiego na modernizację boiska przy Zespole Szkół w Sadkowicach. Tymczasem w ubiegłym roku były tam prowadzone prace. Czy to oznacza zniszczenie wcześniejszej modernizacji?

Pod koniec ubiegłego roku na zlecenie gminy wykonano modernizację boiska szkolnego. Prace obejmowały: eliminację chwastów poprzez opryskiwanie, wertykulację na krzyż, aerację, piaskowanie z włókowaniem, dodatkowe równanie równiarką ciągnikową, głębokie spulchnianie, dosiewie wgłębnym mieszanki sportowej i w końcu wysianie nawozu NPK.


Rekultywacją objęto teren o powierzchni 12 000 m. kw. Tymczasem na ostatniej sesji rady gminy wójt Karolina Kowalska poinformowała o staraniach o 110 tys. złotych w urzędzie marszałkowskim na prace przy sadkowickiej szkole. Czy to oznacza zniszczenie wcześniejszej modernizacji?


– Murawa boiska, czyli to co było wykonane, nie będzie tknięta. Chodzi o zabezpieczenie jej przed kretami. Mamy z nimi problem. Wokół boiska wkopana zostałaby siatka zabezpieczająca. Do tego chcemy, aby powstały tam piłkochwyty i trybuny – wyjaśnia wójt Karolina Kowalska.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 11

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2789 sekundy