Materace w Szczecinie - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Znalezienie odpowiedniego materaca ma ogromne znaczenie dla komfortu naszego snu. Dlatego w naszym artykule prezentujemy wskazówki, jak dobrać twardość oraz model materaca, aby budzić się w pełni wypoczętym. Poznaj nasz porady, kup najlepszy materac w Szczecinie i śpij wygodnie!

W jaki sposób określić odpowiednią twardość materaca?

Dobry materac nie może być ani za twardy, ani za miękki. Za miękki materac sprawia, że nasze ciało zapada się w jego powierzchnię. Musimy angażować wiele mięśni, aby znaleźć odpowiednią pozycję, przez co rano jesteśmy zmęczeni i obolali. Z kolei zbyt twardy materac za mocno naciska na nasze ciało. Efektem tego są zaburzenia krążenia, odrętwienia oraz bolesne napięcia mięśni pleców i karku. Materace w sklepie online Materaceszczecin.eu reprezentują różne stopnie twardości. Jak określić odpowiednią twardość?

Najważniejsza jest nasza waga. Producenci zazwyczaj stosują czterostopniową skalę twardości od H1 do H4. Co oznaczają poszczególne symbole?

  • materace H1 to materace miękkie, dobre dla osób szczupłych, nieprzekraczających wagi 60 kg,

  • materace H2 to materace średnio miękkie, preferowane przez osoby o wadze od 60 do 80 kg,

  • materace H3 to materace średnio twarde, odpowiednie dla osób ważących od 80 do 100 kg,

  • materace H4 to materace twarde, dedykowane osobom o wadze powyżej 100 g.

Mimo tych wskazań zdarza się, że osoba szczupła woli spać na twardszym materacu i na odwrót. Jeśli mamy problem z doborem właściwej twardości podłoża do snu, najlepszym zakupem będzie materac dwustronny!

 

Materace dwustronne o dwóch różnych stopniach twardości

Hilding Anders, wiodący producent materacy na rynku, ma w swojej ofercie materace dwustronne. Każda ze stron może mieć inne właściwości i inny stopień twardości. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, możemy wybrać taką stronę, która w danej sytuacji będzie nam bardziej odpowiadać. Takim materacem jest materac sprężynowy Hilding Tango. Po jednej stronie materaca umieszczona jest pianka lateksowa, po stronie przeciwnej: pianka HR. Każda z nich dostosowuje się do naszej anatomicznej budowy i zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, ale też daje inne poczucie komfortu. Wybór strony materaca zależy od naszych indywidualnych preferencji.

W ofercie materacy w sklepie online Materacebydgoszcz.eu znajdziemy materace rekomendowanej firmy Hilding Anders. Gwarantują spokojny, komfortowy sen i są polecane wszystkim: bez względu na wiek i wagę. Również osobom, które cierpią na bóle kręgosłupa. Czasami wystarczy wybór odpowiedniego rodzaju materaca, aby odczuć ulgę w dolegliwościach.

 

Rodzaje materacy – jaki materac kupić?

Najbardziej popularne są materace sprężynowe oraz piankowe. Nowoczesne rozwiązania stosowane w materacach piankowych zapewniają spokojny i miły sen. Np. materac Hilding Melody z pianki lateksowej jest nie tylko wygodny, ale i dobry dla alergików. Gwarantuje dobrą wentylację wkładu, a co za tym idzie, również odpowiednią higienę snu. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu wytrzymałego lateksu, jest świetną propozycją dla osób o większej wadze nawet do 140 kg.

 

Z kolei materace sprężynowe, a zwłaszcza materace multipocket, pozwalają zapomnieć o porannych bólach stawów i mięśni. Zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dostosowując się  do każdej krzywizny naszego ciała. Pozwalają na regenerację mięśni i wspierają nocny odpoczynek, dlatego tak naprawdę są dobrym wyborem dla każdego. Takim materacem jest materac Hilding Flamenco, który jest zbudowany ze sprężyn multipocket o różnej twardości, tworzących 7 zróżnicowanych stref.

Jeśli cierpimy na bóle kręgosłupa, na stronie internetowej zdrowykregoslup.pl znajdziemy jeszcze więcej porad, co zrobić, aby ulżyć sobie w bólu. Wybór odpowiedniego materaca to pierwszy krok!

 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kierowca na własnej skórze poczuje zaostrzenie...

Bartosz przyszedł na świat 18 minut po północy...

Pracownik przygnieciony przez maszynę...

Jeden przypadek narkomanii i wciąż plaga...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

Chcą rozbudować urząd gminy

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA