Materace w Stargardzie - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Odpowiednio dobrany materac jest kluczowy, aby zachować dobre zdrowie kręgosłupa, ale i nie tylko. Zaburzony sen może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, co często jest winą niekorzystnego ułożenia ciała przez noc. Jednak zakup materaca nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać - wiele czynników wpływa na wybór tego, który będzie dla nas idealny. Jakie to czynniki? Przyjrzyjmy się temu.

Dlaczego odpowiedni materac jest tak ważny?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego podstawowego faktu, jakim jest to, że prześpimy w przybliżeniu 1/3 naszego życia. A gdzie to się odbędzie? Na materacu. To właśnie od niego zależy wygoda, która powinna przyjść wraz z prozdrowotnością snu. Ten nocny wypoczynek wpływa nie tylko na to, jak czuje się nasze fizyczne ciało, ale również nasz umysł. Bóle kręgosłupa i mięśni będą tylko wierzchołkiem góry problemów, która nastąpi przy braku odpowiedniej ilości i jakości snu. Dekoncentracja, obniżenie zdolności kognitywnych - to tylko niektóre z konsekwencji niewyspania. Właśnie dlatego potrzebujemy odpowiednio dobranych materacy - jedna je wybrać?

Jak dobrać twardość materaca?

Odwieczny spór, który istnieje pomiędzy zwolennikami miękkich i twardych materacy, może być rozwiązany, ale nie tak łatwo. Krótko odpowiadając - to wszystko zależy. Jednak od czego? Między innymi od wagi leżącego - istnieje pewna graniczna waga, która jest określana na 90kg. Jeśli przekraczamy tę wagę, powinniśmy dobierać materace twarde, a jeśli jesteśmy poniżej, raczej nasze oczy powinny skupić się na materacach o średniej twardości. Co jednak z miękkimi? Niestety, smutna wiadomość dla wielbicieli miękkich materacy - najczęściej są one polecane tylko dla dzieci, jak i osób ze stwierdzonymi zaburzeniami kręgosłupa.

Oczywiście waga nie jest jedynym elementem kluczowym przy wyborze materaca - ważna też jest historia chorobowa właściciela. Nawet osoby powyżej 90kg mogą leżeć na miękkich materacach, jeśli takie będzie zalecenie ortopedy. Wszystko to zależy bardzo od dokładnego schorzenia - Materacestargard.pl oferują wiele opcji dla różnych potrzeb, a wszystko przy zachowaniu najnowszych technologii marki Hilding. Jedną z nich jest technologia hybrydowa, która pozwala zmienić twardość materaca wewnątrz jednego modelu! Dzieje się tak za sprawą możliwości zmiany ułożenia warstw materaca. Wystarczy, że zmienimy kolejność warstw, a możemy uzyskać materac o różnych poziomach twardości, od bardzo miękkich do naprawdę twardych. W tej kategorii polecane są szczególnie materace Hilding Dance czy Hilding Electro.

Rodzaj materaca - jaki wybrać?

To kolejna sprawa, która musi być dobierana dokładnie po danego użytkownika - nie ma tutaj prostego wyboru. Warto zainwestować w materace, które zostaną z nami na długo, a jednocześnie będziemy wiedzieć, że są stworzone z najlepszej jakości materiałów - materace firmy Hilding spełniają te opcje i oferują nawet więcej. Przykładowo, ich Flexifoam, a więc termoelastyczna pianka, dostosowuje się do każdej wagi i zapewnia utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej formie dzięki wykrywaniu ciepła ciała. Wszystkie najciekawsze propozycje można znaleźć na Materacegniezno.pl.

Warto też pomyśleć nad zastosowaniem płyty z włókna kokosowego, które sprawią, że będą one posiadały świetną cyrkulację powietrza, a jednocześnie będą wykazywały odpowiednią twardość. Nie możemy zapomnieć oczywiście o higienie, czyli o dbaniu o czystość samego materaca - przedłuży to jego żywotność, jak i uchroni nas przed niekorzystnych wpływem zbierających się na nim bakterii. Do tego świetnie sprawdzi się pokrowiec Elips oferowany przez firmę Hilding. Strona zdrowykregoslup.pl pomoże nam ze wszystkimi niuansami wiedzy o materacach i ich wpływie na nasze samopoczucie - warto tam zajrzeć, aby wystrzec się przed błędami.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Koktajl z borówki amerykańskiej

Finał Miejski cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Sałatka z pomidorami, brzoskwiniami i serem...

Niedzielny marszobieg bialskim sadami [ZDJĘCIA]

Zespół skrzatów Ósemki mistrzem województwa

Komunie 2022: Pierwsza komunia św. w Regnowie

Swoją pracą Wiktor wszystkich zakasował

Znakomita postawa skierniewickich drużyn w...

Jedno Mazowsze – wspólna flaga!