z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2021 | 13:11
Starosta Józef Matysiak na sesji w Regnowie. Radni byli zgodni co do wsparcia inwestycji rozbudowy szpitala.

Starosta Józef Matysiak na sesji w Regnowie. Radni byli zgodni co do wsparcia inwestycji rozbudowy szpitala. (Justyna Napierała)

Starosta Rawski Józef Matysiak dziękuję samorządom za to, że wsparli inwestycję w szpital. Był na sesji rady w Regnowie, gdzie zyskał pełną aprobatę radnych.

– Proszę realizować inwestycję jak najszybciej – padło z sali, gdzie odbywały się obrady. Rady zdecydowali się przeznaczyć 100 złotych od mieszkańca na rozbudowę szpitala.

Starosta był też na sesji w Cielądzu, 26 marca. Poinformował, że do przetargu na rozbudowę szpitala zgłosiło się siedem firm.

Inwestycja ma być realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca nie tylko będzie realizował prace budowlane ale też i wyposaży placówkę służby zdrowia.

Szacunkowy kosztorys inwestorski opiewa na kwotę 17 mln 322 tysięcy złotych. W przetargu pojawiały się różne kwoty, od 16 mln 700 tysięcy złotych do ponad 27 mln złotych.

– Jesteśmy w procesie rozstrzygania przetargu, od momentu jego rozstrzygnięcia dajemy sobie 18 miesięcy na wykonanie zadania – mówił Józef Matysiak.

– Mamy zagwarantowane także kontraktowanie usług a to jest bardzo ważne – dodał samorządowiec.

Docelowo ma powstać nowy blok operacyjny, jedna sala chirurgii, jedna ginekologiczna i jedna ortopedyczna wraz z czterema łóżkami intensywnej terapii, sala do wybudzeń, z niezbędną infrastrukturą.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS