Prawo jazdy stracił 10 lat temu, a jego ciężarówka ostatni przegląd miała trzy lata temu

(fot. KPP w Rawie Mazowieckiej)

59-rawianin odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Nie skończyło się na mandacie. Za szereg popełnionych wykroczeń funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie 59-latka.

 
Patrol ruchu drogowego, (19.05) w godzinach porannych, zauważył na jednej z ulic Rawy Mazowieckiej samochód ciężarowy renault, który przewoził nieprzykryty ładunek sypki.
 
– Ciekawość policjantów wzbudził również fakt, że pojazd miał włączone światła drogowe zamiast mijania, a na skrzyżowaniu nie zasygnalizował manewru skrętu – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

 
Ciężarówka została zatrzymana do kontroli. 59-letni kierujący został przebadany alkomatem. Badanie wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Rawy oświadczył funkcjonariuszom, że prawo jazdy zostało mu zatrzymane około 10 lat temu za kierowanie pod wpływem alkoholu. Policjanci przyjrzeli się dokładnie ciężarówce i okazało się, że stan techniczny pojazdu był nie do przyjęcia. Ostatnie badanie techniczne było wykonane 3 lata temu.

 
– Za szereg popełnionych wykroczeń funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie 59-latka. Zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazd – dodaje Krawczyk.
 
Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS