Pogotowie rehabilitacyjne - pomoc w nagłych sytuacjach

(fot. Joanna Kielak )

Usługi rehabilitacyjne połączone z opieką nad chorym – to nowy pomysł Fundacji „Obudźmy nadzieję” na pomoc mieszkańcom powiatu rawskiego. Zainteresowani już mogą zgłaszać się do programu. Do usług trzeba jednak dopłacić.

Fundacja „Obudźmy nadzieję” przez najbliższe 12 miesięcy będzie realizowała nowy projekt. Tym razem do sprawdzonych już usług rehabilitacyjnych dokłada opiekę nad chorym po operacji, wypadku, wylewie czy udarze.

– Napisaliśmy ofertę, udało nam się zdobyć pieniądze na pilotażowy program „Rehabilitacja+” – mówi Inga Nowakowska, odpowiedzialna w Fundacji za realizację programów z zewnętrznym dofinansowaniem. – Nasz pomysł polega na tym, by osoby, które zgłoszą się do projektu otrzymały nie tylko zajęcia rehabilitacyjne, ale też opiekę. To model pilotażowej usługi kompleksowej.

Program jest skierowany do mieszkańców powiatu rawskiego. Głównie do osób, które niedawno zostały czasowo unieruchomione z powodu wypadku, udaru czy operacji. To propozycja dla pacjentów, którzy pilnie wymagają rehabilitacji, a przy tym też opieki.

– Wiemy, że często zdarza się tak, że chory wraca do domu po operacji i nadal wymaga opieki, a także rehabilitacji – mówi Inga Nowakowska. – Rodzina niekiedy potrzebuje czasu, by zapewnić mu od razu odpowiednią opiekę. W takim przypadku może zgłosić się do Fundacji.

W ramach programu do pacjenta zostanie np. wysłany wolontariusz z Fundacji, by zrobić mu zakupy.

Co istotne usługa jest płatna. Zainteresowani udziałem w pilotażowym projekcie będą musieli dopłacić 20 złotych do godziny zajęć rehabilitacyjnych i 5 złotych do godziny opieki.

Nabór jest otwarty. Dla jednej osoby przewidziano średnio 10 zabiegów rehabilitacyjnych. W ciągu roku Fundacja chce w ten sposób pomóc przynajmniej 50 osobom.

Nowy pomysł skierowany jest głównie dla pacjentów, którym te 10 zajęć z rehabilitantem przyspieszy powrót do sprawności sprzed wypadku, czy operacji.

– Zobaczymy, czy te dwie usługi połączone ze sobą dla jednej osoby się sprawdzą – przyznaje Inga Nowakowska. – Warunkiem udziału w projekcie jest korzystanie z obu usług jednocześnie. Roboczo nazwaliśmy program pogotowiem rehabilitacyjno-opiekuńczym. Potrzebujemy też zaświadczenia od lekarza, że zabiegi są konieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do rehabilitacji.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Fundacji (tel. 46 814 64 34).

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zatańczą podczas nocy świętojańskiej

Katedra ormiańska i jej twórcy – wernisaż...

W mieszkaniu ma wyciąg narciarski, a nawet...

Zalewaya – XI Plażowy Piknik Rodzinny

Kobieca zaradność potrafi zaskoczyć

Jazz w parku. Zagra O. P. New Orleans Blues Band

Dzieci i... pandemia stworzyły tę atrakcję

Wychowanek domu dziecka: – Nigdy nie wstydziłem...

Raj dla ekologów, w Ossie powstanie druga...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA