Reklamy według wzoru? Może kiedyś

Szyldy reklamowe na kamienicach w centrum miasta powinny być montowane między parterem a pierwszym piętrem lub prostopadle do elewacji – przypominają urzędnicy ratusza. Obecnie to jedynie wskazówki. – Na razie nie pracujemy nad uchwałą krajobrazową, ale uważam, że trzeba uporządkować reklamy – przyznaje Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

– Reklama zamontowana na budynku powinna być czytelna i przejrzysta, by potencjalny klient właściwie odczytał charakter prowadzonej działalności. Reklama powinna również być estetyczna – urzędnicy ratusza instruują właścicieli kamienic w rewitalizowanym centrum Rawy Mazowieckiej.

Zgodnie z wizualizacją dostępną na stronie internetowej miasta szyldy reklamowe powinny być montowane w pasach okiennych pomiędzy parterem a pierwszym piętrem lub prostopadle do elewacji (w przypadku szyldów ozdobnych).

Maksymalna wysokość szyldów montowanych między parterem a piętrem to 55 cm. Wymiary szyldów ozdobnych ustalono na 30x40 cm.

Wybierając reklamę przedsiębiorcy powinny pamiętać też o tym, że centrum miasta znajduje się w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej, wpisanej do rejestru zabytków i wszelkie zmiany na zewnątrz budynku (w tym umieszczanie reklam) powinny być uzgadniane z konserwatorem zabytków.

Wskazówki urzędników to obecnie jedynie podpowiedzi. Przedsiębiorcy nie muszą się do nich stosować, bo nie są to przepisy prawa miejscowego.

Wizualizację (tak jak wygląd stolarki okiennej, czy gzymsów) zapisano jedynie w Lokalnym Programie Rewitalizacji,.

– Zachęcamy przedsiębiorców, by wzięli te wskazówki pod uwagę przy montowaniu nowych reklam lub szyldów, czy też dokonywania ich zmian w taki sposób, aby zrewitalizowana przestrzeń w centrum zyskała spójny i uporządkowany wygląd i stała się wizytówką naszego miasta – zachęcają urzędnicy. 

​Sposobem na uporządkowanie przestrzeni reklamowej w mieście mogłaby być uchwała krajobrazowa. W urzędzie miasta dziś jednak nikt nad takim dokumentem nie pracuje.

– Uważam, że trzeba uporządkować reklamy, zwłaszcza w centrum miasta – przyznaje Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Na razie jednak nie przymierzaliśmy się do tego. Procedura przyjęcia uchwały krajobrazowej jest tak samo rozbudowa, jak uchwalenie planu zagospodarowania. Wymaga m.in. konsultacji z mieszkańcami. Dopiero, gdybyśmy wprowadzili taką uchwałę można byłoby wymagać pewnych wzorów czy ograniczeń dotyczących reklam.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zatańczą podczas nocy świętojańskiej

Katedra ormiańska i jej twórcy – wernisaż...

W mieszkaniu ma wyciąg narciarski, a nawet...

Zalewaya – XI Plażowy Piknik Rodzinny

Kobieca zaradność potrafi zaskoczyć

Jazz w parku. Zagra O. P. New Orleans Blues Band

Dzieci i... pandemia stworzyły tę atrakcję

Wychowanek domu dziecka: – Nigdy nie wstydziłem...

Raj dla ekologów, w Ossie powstanie druga...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA