Niebawem mają zniknąć barierki, by mieszkańcy mogli swobodnie się poruszać.

Niebawem mają zniknąć barierki, by mieszkańcy mogli swobodnie się poruszać. (Justyna Napierała)

Umowa na wykonanie rewitalizacji została wypowiedziana przez samorząd Białej Rawskiej firmie, które nie zrealizowała projektu w zaplanowanym czasie. Mieszkańcy wedle zapewnień sprzed roku mieli się cieszyć zrewitalizowanym terenem w 2020 roku, ale tak się nie stało.

Wypowiedzenie umowy dotyczy części prac budowlanych, w części opracowania dokumentacji technicznej umowa została przyjęta.

Trwa postępowanie sądowe które ma rozliczyć wykonanie prac. W planach jeszcze realizacja między innymi chodnika, który ma poprawić bezpieczeństwo.

Na części Placu Wolności ma także zostać odtworzona kostka brukowa, znikną też barierki, które utrudniają korzystanie z ciągów pieszych. Teraz gmina ma zamiar ogłosić przetarg na wykonanie kostki brukowej.

–  Firmy są bardzo obłożone pracą, mam nadzieję, że uda się to wykonać w pierwszym półroczu –  mówił na sesji Rady Miejskiej burmistrz Białej Rawskiej Wacław Jacek Adamczyk.

–  Część zadań będziemy realizować własnym budżetem, zamierzamy też ubiegać się po raz kolejny o środki z zewnątrz na ten cel –  podkreśla burmistrz.

Pięć milionów złotych dofinansowania jakie miasto otrzymało musiało oddać, bo inwestycja nie została zrealizowana w czasie. Udało się wykonać jedynie prace archeologiczne.

Firma która wygrała przetarg i miała realizować to zdanie systemem zaprojektuj i wybuduj nie wywiązała się w czasie. Wiele zmian związanych między innymi z układem drogowym spowodowało, że wszystko przedłużało się w czasie, co spowodowało niedotrzymanie terminu.

Projekt zakładał przebudowę centrum Białej Rawskiej, czyli Plac Wolności i Plac Kościelny. Inwestycja dotyczyła ciągów drogowych, pieszych, przystanków ale także małej architektury.

W tej sytuacji rewitalizacja planowana jest etapowo, całość zadania miała kosztować 8 mln złotych, samorząd Białej Rawskiej dostał 5 mln złotych dotacji na ten cel, ale pieniądze musiał oddać.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zatańczą podczas nocy świętojańskiej

Katedra ormiańska i jej twórcy – wernisaż...

W mieszkaniu ma wyciąg narciarski, a nawet...

Zalewaya – XI Plażowy Piknik Rodzinny

Kobieca zaradność potrafi zaskoczyć

Jazz w parku. Zagra O. P. New Orleans Blues Band

Dzieci i... pandemia stworzyły tę atrakcję

Wychowanek domu dziecka: – Nigdy nie wstydziłem...

Raj dla ekologów, w Ossie powstanie druga...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA