Jaką poduszkę dziecięcą można kupić w Jaworznie?

Zakup odpowiedniej poduszki dla dziecka jest bardzo istotną decyzją. To od niej w dużej mierze będzie zależał harmonijny rozwój ciała młodego człowieka. Na jakie cechy poduszki warto zwrócić uwagę, wyposażając dziecięcą sypialnię?

Znacząca różnica

Rodzice rzadko przywiązują uwagę do odpowiedniego wyposażenia dziecięcego łóżka, oferując swoim pociechom standardowe poduszki, przeznaczone dla dorosłych. W dłuższej perspektywie czasu taka decyzja może mieć nieprzyjemne skutki dla rozwijającego się ciała. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dzieci do pierwszego roku życia powinny spać na samym tylko materacu, bez podparcia głowy. Z biegiem czasu, kiedy odstęp pomiędzy odcinkiem szyjnym kręgosłupa oraz powierzchnią łóżka stopniowo się zwiększa, będziemy stosować rozwiązania, które zapewnią naszemu dziecku możliwie najwyższy komfort snu.

Poduszka dziecieca przeznaczona dla najmłodszych powinna być płaska oraz bardzo elastyczna. Takie jej właściwości umożliwią harmonijny rozwój odcinka szyjnego kręgosłupa dziecka oraz wpłyną korzystnie na wygodę jego wypoczynku. Stosując rozwiązania dedykowane dla dzieci zyskamy pewność, że poduszka, którą wybraliśmy jest produktem sprzyjającym zdrowiu oraz samopoczuciu naszej pociechy.

Dobierając odpowiedni rozmiar poduszki do jej przyszłego użytkownika zwróćmy uwagę na obszar, który będzie ona obejmować. Prawidłowo dopasowana poduszka powinna podpierać tylko głowę i szyję śpiącej osoby – nigdy nie powinna wchodzić w obręb ramion, obręczy barkowej czy odcinka piersiowego kręgosłupa. Odpowiednia miękkość oraz sprężystość poduszki zapewni dziecku optymalny poziom komfortu, dostosowany do jego wieku, wzrostu oraz preferencji. Z upływem lat wysokość oraz twardość poduszki będzie się stopniowo zmieniać – dlatego powinniśmy koniecznie pamiętać o zakupie nowego wyposażenia dziecięcego łóżka przynajmniej co dwa lata.

 

O czym jeszcze warto pamiętać urządzając dziecięcą sypialnię?

Kluczowe znaczenie dla komfortu młodego użytkownika łóżka będzie miał zastosowany w nim materac oraz stelaż. Warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór tych elementów – właściwy zakup nie tylko zapewni naszemu dziecku wysoki poziom komfortu, ale także pozwoli nam na znaczące oszczędności. W początkowej fazie życia dziecka wskazany jest materac o wyższym stopniu twardości, który zaoferuje najbardziej optymalne warunki wzrostu dla rozwijającego ciała. Z biegiem czasu będziemy dostosowywać zarówno powierzchnię materaca, jak i poduszki do najbardziej aktualnych potrzeb dziecka.

Producent materacy Hilding posiada w swojej ofercie modele takie jak Hilding Smyk, które dzięki dwustronnej konstrukcji oszczędzą nam podwójnego zakupu. Kiedy nasze dziecko osiągnie wiek, w którym wskazana będzie bardziej elastyczna powierzchnia do snu, wystarczy tylko że obrócimy materac na stronę o mniejszym stopniu twardości. W ten sposób nie tylko zaoferujemy naszemu dziecku najbardziej sprzyjające rozwojowi ciała oraz komfortowe warunki snu, ale także unikniemy nadmiernych kosztów związanych ze zmianą wyposażenia dziecięcej sypialni.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Ryż z truskawkami

Nietrzeźwy kierowca potrącił księdza

Nowa przychodnia w mieście

Jakie półbuty damskie wybrać?

Mokra Prawa: biegli szukają przyczyny wybuchu

Amatorski Klub Bokserski w Skierniewicach. W...

Wybuch w domu jednorodzinnym w Mokrej Prawej pod...

Goran El-Ward na konsultacji Kadry Polski U14

Judoka Wiktor Mrówczyński ma apetyt na Igrzyska...