Wystawiał fikcyjne oferty noclegów. Według śledczych oszukał kilkaset osób

(fot. KPP Rawa Mazowiecka )

Był poszukiwany pięcioma listami gończymi przez 39 jednostek policji w kraju. 44-latek z Warszawy, podejrzany o oszustwa dotyczące wystawiania fikcyjnych ofert wynajmu hoteli i pensjonatów, został zatrzymany przez rawskich mundurowych.

Mieszkaniec Warszawy na portalach oferujących noclegi miał ogłaszać fikcyjne oferty wynajmu mieszkań, hoteli oraz pensjonatów. Ogłoszenia dotyczyły atrakcyjnych wypoczynkowo miejsc w Polsce, zarówno nad morzem jak i w górach. Zazwyczaj były to zachęcające oferty, kuszące znakomitą lokalizacją, atrakcyjną ceną, zdjęciami wspaniale wyposażonych apartamentów czy urokliwych domków.

– Zainteresowane osoby kontaktowały się e-mailowo z ogłoszeniodawcą. Nieświadomy oszustwa turysta wpłacał pieniądze na konto i najczęściej po przyjeździe pod wskazany adres dowiadywał się, że padł ofiarą przestępstwa – mówi Agata Krawczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. – Oszust co 3-4 tygodnie otwierał nowe rachunki bankowe, które służyły mu do wyłudzania pieniędzy.

Według śledczych zatrzymany mężczyzna w ten sam sposób oszukał nawet kilkaset osób w kraju i za granicą.

Policjanci podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli karty pamięci z folderami zawierającymi zdjęcia rzekomych ofert lokali, zeszyt z zapiskami zawierającymi wystawione ogłoszenia, nr telefonów, adresy e-mailowe, numery rachunków bankowych.

44-latek miał zarejestrowanych około 200 kart telefonicznych różnych sieci komórkowych, które miał wykorzystywać w kontaktach z turystami.

– Z zebranego materiału wynika, że mężczyzna proceder ten uprawiał od 2014 roku – mówi Agata Krawczyk. – Zaliczki na lokale od oszukanych ludzi w kwocie od 170 do nawet 400 złotych były stałym źródłem dochodu mieszkańca Warszawy.

Analiza zebranego materiału dowodowego doprowadziła rawskich kryminalnych do poszukiwanego 44-latka. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony nagłą wizytą mundurowych. Początkowo twierdził, że to pomyłka.

Kryminalni przewieźli poszukiwanego do komendy w Rawie Mazowieckiej skąd trafił do zakładu karnego. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące. Za oszustwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Trzecioligowa Unia rozpoczęła sezon 2022/2023

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Mazowsze zdało egzamin

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan