Smród i brud w kamienicy. Lokatorzy skarżą się na sąsiadów

(fot. Joanna Kielak)

Przy 30-stopniowych upałach do kamienicy wejść się nie da. Już na parterze uderza odór moczu. Im wyżej, tym gorzej. – My mamy tak na co dzień – skarżą się lokatorzy kamienicy przy pl. Piłsudskiego 7 w Rawie Mazowieckiej.

We wtorek (22.06) lokatorzy zanieśli do ratusza pismo. Nie mieli daleko. Budynek, w którym znajdują się mieszkania socjalne sąsiaduje z urzędem.

– Tak dalej być nie może. Chcemy, by urzędnicy coś zrobili z lokatorami, którzy notorycznie utrudniają życie pozostałym – denerwuje się jedna w wynajmujących. – Nie mówimy to o tym, że ktoś śmieci na klatce, czy pali na korytarzu. Mamy tu sąsiadów, którzy nie mają łazienki, sprawy fizjologiczne załatwiają do wiadra, a później jego zawartość wylewają do zlewu. Nie da się opisać odoru, jaki wydobywa się z rur. Smród jest okropny.

Lokatorzy wspominają też o przypadkach, gdy sąsiedzi załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne… na korytarzu.

– Nie możemy otworzyć drzwi na korytarz, by przewietrzyć mieszkanie, bo wtedy fetor idzie do nas. Płacimy czynsz, chcemy mieszkać w godziwych warunkach – mówią.

W poniedziałek (21.06) o fetorze na korytarzu i brudzie na klatce lokatorzy poinformowali sanepid. Jeszcze tego samego dnia odwiedzili ich pracownicy RTBS. Miejska spółka zarządza lokalami socjalnymi pod tym adresem.

– Poskarżyliśmy się komisji z TBS-u i usłyszeliśmy, że w tej sprawie powinniśmy pisać do burmistrza – relacjonują. – Wskóraliśmy tyle, że administrator kamienicy posprzątał klatkę i korytarz. Widziałam go pierwszy raz chyba od miesiąca – dodaje jedna z lokatorek.

Pod pismem do burmistrza widnieje 10 podpisów. Adresat przyznaje, że z dokumentem jeszcze się nie zapoznał.

– Już wcześniej rozmawiałem z mieszkańcami tej kamienicy – przyznaje Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Chcę, by mieszkania socjalne w centrum miasta miały jakiś standard. Zastanawiam się nad tym, by wyremontować mieszkania i przekształcić je w lokale komunalne. Wiem, że większości obecni lokatorzy potrafiliby je utrzymać w odpowiednim stanie.

Ewentualne podniesienie standardu mieszkań socjalnych w centrum miasta to dziś jedynie przymiarki i plany. Jak urzędnicy podejdą do problemu, z którym lokatorzy borykają się obecnie?

– Skonsultuję się w tej sprawie z pracownikami TBS-u – zapowiada burmistrz. – Dziś nie wiem jeszcze, jak rozwiązać ten problem. Deklaruję jednak, że sprawdzimy obecną sytuację.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Uprawy pod skuteczną opieką

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...

Przed młodzieżą Widoku ten najważniejszy mecz

A może na camping?

Mistrzyni Europy z wizytą w Academii Gorila

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych