Rodzina na urlopie, senior pod okiem medyków

(fot. SP ZOZ Rawa Mazowiecka )

Kilkadziesiąt opasek monitorujących funkcje życiowe ma jeszcze do rozdania rawski szpital św. Ducha. Teleopieka skierowana jest przede wszystkim do osób niesamodzielnych i samotnych. System działa - medycy pomogli m.in. seniorce, która upadła w łazience i zraniła się w rękę.

Szpital im. św. Ducha nadal oferuje osobom w podeszłym wieku stały, bezpłatny, elektroniczny monitoring zdrowia i parametrów życiowych.

Opaski pracują non stop. Monitorują podstawowe funkcje życiowe pacjenta m.in. tętno czy saturację. Posiadają także detektory upadku. Wszystkie dane medyczne są na bieżąco przekazywane do specjalnego centrum dowodzenia w szpitalu, gdzie całą dobę obserwują je ratownicy medyczni.

W razie najmniejszych odchyleń od normy w przekazywanych przez opaskę parametrach, ratownicy mogą skontaktować się z właścicielem opaski lub błyskawicznie zorganizować pomoc.

Opaski nosi się cały czas, nawet podczas snu. Zdejmuje się je jedynie do kąpieli.

Opaski pomagają – na przykład, gdy opaska jednej z seniorek objętych programem wykazywała podejrzane parametry, szybko ustalono, że pacjentka przewróciła się w łazience i zraniła w rękę. Szpital zawiadomił służby ratownicze, natychmiast udzielono jej pomocy.

– W sezonie urlopowym wiele osób zastanawia się, kto będzie na bieżąco zajmował się seniorami. Użycie opaski w takiej sytuacji zwiększa ich bezpieczeństwo, ponieważ jeśli tylko opaski będą należycie używane, to tak naprawdę cały czas seniorzy będą pod kontrolą medyczną – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka Szpitala im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. – Opaski nie są trudne w obsłudze, ale przed rozpoczęciem ich użytkowania każdy pacjent i jego bliscy przejdą odpowiednie szkolenie. Wciąż mamy pewną pulę opasek do rozdania, sezon urlopowy jest dobrą okazją, aby z nich skorzystać.

Opaski przeznaczone są dla osób w podeszłym wieku, a także samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych, podopiecznych ośrodków opieki społecznej, osób o ograniczonych dochodach. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w programie lub ich bliscy powinni skontaktować się z biurem projektu (szpital św. Ducha, ul. Warszawska 14, tel. 729 059 508, e-mail: ue@szpitalrawa.pl lub sekretariat tel. 729 059 534, e-mail: sekretariat@szpitalrawa.pl), aby dowiedzieć się, jakie dokumenty trzeba pobrać i wypełnić oraz do kiedy i gdzie je złożyć.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bartosz przyszedł na świat 18 minut po północy...

Pracownik przygnieciony przez maszynę...

Jeden przypadek narkomanii i wciąż plaga...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

Chcą rozbudować urząd gminy

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy...

NOWE OKOLICZNOŚCI! Potrąciła nastolatkę...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA