Miejsce: Kawiarnia Kinoteatru Polonez w Skierniewicach

Data rozpoczęcia: 05.08.2021

Data zakończenia: 05.08.2021

Ponad pięć lat temu w piwnicach CKiS odbył się pierwszy koncert w ramach Klubu Jazzowego Swing. Przyciągnął wielu miłośników tego gatunku muzyki. Jak będzie tym razem?

Ponad pięć lat temu w piwnicach CKiS odbył się pierwszy koncert w ramach Klubu Jazzowego Swing. Przyciągnął wielu miłośników tego gatunku muzyki. Jak będzie tym razem? (fot. Joanna Młynarczyk)

Z inicjatywy Stowarzyszenia Jazzowego Swing w kawiarence kina Polonez w Skierniewicach ruszają Czwartki Jazzowe. Pierwszy koncert już 5 sierpnia o godz. 19.00.

W kafejce Poloneza planujemy spotykać się w każdy sierpniowy czwartek – zapowiada Michał Borowski, prezes Stowarzyszenia Jazzowego Swing. – Będzie to cykl koncertów pod nazwą „Chill, Cafe & Jam”, chcemy wspomnieć koncerty, jakie niegdyś odbywały się w Piwnicy u Artystów, ale też zintegrować środowisko muzyczne w mieście i dać artystom, pasjonatom jazzu możliwość pogrania, podzielenia się swoją twórczością i spędzenia miło czasu – mówi Michał Borowski.

Oprócz Michała Borowskiego, grającego na saksofonie, na gitarze basowej zagra Sinisa Kasumovic, a na fortepianie Daniel Stopiński (muzyk znany z zespołu Drugi Tydzień), wokal wykona Kasia Piłat.

Na razie planujemy grać z częściowo elektronicznym wspomaganiem perkusji, bo przy Cafe Polonez nie ma aż tyle miejsca, aby cały skład się rozłożył. Skład muzyków będzie zaś ruchomy, bo liczę na to, że muzycy, którzy w Skierniewicach mieszkają zechcą do nas dołączać

– zachęca Michał Borowski.

Repertuar, który będzie grany w ramach spotkań „Chill, Cafe & Jam” to głównie standardy muzyki jazzowej i muzyki pop.

Myślę, że każdy będzie mógł odnaleźć coś miłego dla siebie. Bardzo liczymy na to, że cykl się rozkręci i kiedy CKiS będzie gotowy przeniesiemy nasze spotkania do domu kultury – dodaje Borowski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

wydarzenia

Nawadnianie kropelkowe w ogrodzie

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Simba Manyika w niesamowitej podróży zatrzymał...

Turniej Tenisa Ziemnego

Łódzkie artystyczne

Ponad 120 lat historii skierniewickiego Prusa na...

Niedzielny marszobieg bialskim sadami [ZDJĘCIA]

Rawianie lubią szczury? Obowiązek deratyzacji od...

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku