Dzięki takim ludziom, jak Bogusław Król, prezes KS Korona Stary Dwór na wsi nie ginie sport.

Dzięki takim ludziom, jak Bogusław Król, prezes KS Korona Stary Dwór na wsi nie ginie sport.

Poświęcają swój prywatny czas i często pieniądze, bo dla nich liczy się pasja. Klub Sportowy Korona Stary Dwór zaskakuje z wielu powodów. Ta wieś liczy tylko osiem domów. Tymczasem klub skupia 30 sportowców.  Jego piłkarze właśnie zaczynają sezon.

–  A to jest nasz klubowóz – Bogusław Król, prezes KS Korona Stary Dwór śmieje się i  wskazuje na swój samochód: –  Celowo kupiłem auto  9-osobowe, aby zabrać więcej osób. Zrzucamy się na paliwo, bo wynosi to nas taniej. Oczywiście na co dzień używam go do pracy.

Członkowie klubu nie szczędzą własnych środków, aby móc grać. Starają się, gdzie tylko możliwe o dotacje. Otrzymali środki z LGD Krainy Rawki – 1500 złotych.

– Na uzupełnienie wyposażenia – tłumaczy Bogusław Król.

Wbrew nazwie klub nie mieści się w Starym Dworze i nie grają w nim tylko zawodnicy z tej miejscowości.

– Pochodzę ze Starego Dworu, moi bracia też. Razem z nimi i kolegami na początku 2013 założyliśmy klub. Pierwszy sezon zagraliśmy 2013/14. Przed laty wyprowadziłem się do Byszewic, tutaj jest siedziba klubu, ale trenujemy na boisku w Konopnicy. Grają u nas piłkarze z okolicy, wszyscy, którym sercu bliska jest piłka. Jesienią spotykamy się na treningach minimum dwa razy w tygodniu  – opowiada.

Bogusław Król w swojej karierze piłkarskiej otarł się o rawską Mazovię.

–  A potem grałem w klubie Styl Michowice u Krzysia Lipskiego. Po przeprowadzce grałem w Cielądzu. Miałem dwie poważne kontuzję, więc przerwa, ale koledzy z Grabic namówili mnie do powrotu na boisko, przez chwilę grałem, w Konopnicy. Przez pewien czas prowadziłem też klub w Pukininie.  A potem razem z braćmi i kolegami założyliśmy  klub, aby nie latać po okolicznych i mieć swoją drużynę – mówi.

Ze śmiechem i rozrzewnieniem  wspomina, że jednym z klubów dostał buty sportowe,  korki adidasa, jako jedyny w drużynie. Służy mu przez kolejne cztery lata, a na koniec zdał je do klubu.

–  Jak chciałbym mieć teraz o dwadzieścia lat mniej i mieć takie warunki do trenowania, jakie mają obecnie młodzi – komentuje.

Nie potrafił się rozstać z piłką. Dlatego ukończył kurs trenerski.  Obecnie KS Korona Stary Dwór składa się tylko z drużyny seniorskiej. Łącznie już z byłymi sportowcami skupia blisko 30 osób. Przed pandemią zaczęli też kształcić młodzież. Niestety, koronawirus pokrzyżował dalszy rozwój tej części klubu. Chociaż rozważają powrót do kształcenia, ale już jak akademia piłkarska przy szkołach.  Przed piłkarzami Korony  wyzwanie,  rozpoczynają sezon.

–  Celem jest utrzymanie pozycji. W ubiegłym roku wywalczyliśmy A-klasę okręgu łowickiego. Teraz będziemy grali w okręgu piotrkowskim. To jest wyzwanie dla nas. Nie boję się wyzwań, ale  te drużyny będziemy poznawać, oswajać się z nimi. Zaczynamy ten sezon 21 sierpnia  – mówi Bogusław  Król.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rawianin producentem legendy polskiego hip-hopu...

Mazowsze. Wiadomości z regionu

Głosowanie na budżet obywatelski to nie wojna

Żabki trenowały misiową mowę

Uwierzyła, że dzwoni policjant, a potem...

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...

Honory dla ikony Wilkowic. Ma posłuch wśród...

Udostępnił auto pracownikowi. Dostał mandat

Bądźmy widoczni – po zmroku

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA