79-letni grzybiarz zgubił się w lesie

(fot. OSP Regnów )

Przez kilka godzin rodzina, strażacy i policjanci szukali 79-letniego mieszkańca gminy Cielądz, który rano wyszedł na grzyby. Senior cały i zdrowy został odnaleziony kilka kilometrów od domu.

We wtorek (17.08) około godziny 14.20 do oficera dyżurnego rawskiej komendy wpłynęła informacja o zaginięciu 79-letniego mieszkańca gminy Cielądz. Mężczyzna około godziny 8.30 pojechał na grzyby i do godzin popołudniowych nie powrócił do domu.

Członkowie rodziny, bojąc się o jego zdrowie i życie początkowo sami próbowali go odszukać. Odnaleźli jedynie samochód, którym mężczyzna pojechał do lasu. Wtedy rodzina poinformowała policję o zginięciu.

Do poszukiwań seniora zaangażowano maksymalne siły policyjne. Oprócz rawskich mundurowych, do działań skierowani zostali również policjanci z oddziału prewencji w Łodzi oraz strażacy z PSP i ochotnicy z jednostek w Cielądzu, Regnowie i Sierzchowach.

– Tuż po godzinie 18.00 rawscy dzielnicowi odnaleźli 79-latka kilka kilometrów od miejsca odnalezienia samochodu. Mężczyzna cały i zdrowy, po przebadaniu przez medyków, został przekazany rodzinie – mówi Małgorzata Lewandowska, z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. – Apelujemy i przypominamy, że na każde grzybobranie warto iść z osobą towarzyszącą. W przypadku osób starszych, chorych, czy dzieci należy zapewnić im szczególne bezpieczeństwo. Jeżeli musimy iść sami, należy poinformować o tym najbliższych oraz zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy lub inne urządzenia posiadające lokalizatory GPS.

Warto również zabrać ze sobą elementy odblaskowe, latarkę oraz ciepłą odzież, która ochroni nas przed zmarznięciem w sytuacji, gdy zgubimy się w lesie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rawianin producentem legendy polskiego hip-hopu...

Mazowsze. Wiadomości z regionu

Głosowanie na budżet obywatelski to nie wojna

Żabki trenowały misiową mowę

Uwierzyła, że dzwoni policjant, a potem...

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...

Honory dla ikony Wilkowic. Ma posłuch wśród...

Udostępnił auto pracownikowi. Dostał mandat

Bądźmy widoczni – po zmroku

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA