Paweł Pejski mieszkaniec Rossochy podkreśla, że parking to konieczność.

Paweł Pejski mieszkaniec Rossochy podkreśla, że parking to konieczność. (fot. Włodzimierz Szczepański)

W Rossosze w bloku nr 14 mieszka 25 rodzin, większość ma przynajmniej jeden samochód, tymczasem parkingu brak. Już drugi wniosek mieszkańców o dotację na inwestycję został odrzucony. Nie zamierzają jednak rezygnować ze starań o ucywilizowanie tu parkowania.

– Parkujemy samochody na terenie przy boisku, to są grunty prywatne. Z tego, co słyszymy właściciel terenu wkrótce ma zająć się, zagospodarowaniem posesji. W pobliżu znajduje się plac zabaw, to nie jest bezpieczne miejsce. Popołudniami tu przy bloku nie ma gdzie się zatrzymać. A w święta jest jeszcze gorzej, gdy przyjeżdżają goście – opowiada Paweł Pejski, mieszkaniec bloku, ale i prezes Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rossosze.
„Czternastka" wyróżnia się w zabudowaniu Rossochy kolorową elewacją. Budynki wielorodzinne to pamiątka po czasach funkcjonowaniu zakładu doświadczalnego. Mieszkańcy starają się dbać o swój teren. Blok położony na zboczu otoczony jest drzewami. W tej zieleni mieszkańcy wsi mają typowo miejski problem. Po raz koleiny złożyli wniosek do LGD Kraina Rawki o dotację na budowę parkingu.
– Za pierwszym razem usłyszałem w odpowiedzi, że dotacje z ówczesnego naboru skierowane są inne cele niż inwestycyjne – opowiada.
W tym roku mieszkańcy bloku wniosek złożyli ponownie. Nie przeszedł. Komisja powołała się na regulamin. Czytamy w nim: – „Środki przyznane w dwóch kolejnych naborach nie mogą być skierowane do tego samego beneficjenta i na rzecz tej samej miejscowości”.
Paweł Pejski nie jest w pełni przekonany do tego uzasadnienia.
– Z tego, co wiem miejscowe KGW, uzyskało dotację. Wydawało mi się, że składało, ale na inny rodzaj dotacji niż nasz. Nie mniej nie rezygnujemy. Będziemy składali kolejne wnioski, gdzie tylko się da – zapewnia.
Daria Głaz z Krainy Rawki przyznaje, że regulamin jasno mówi o zasadach przyznawania.
– Miejscowość, czy wnioskodawca nie może otrzymać środków w dwóch kolejnych naborach. Jest odstępstwo od tej zasady, gdy rada przyznająca granty, uzna wniosek za szczególnie ważny. W tym przypadku rada podjęła inną decyzję – tłumaczy Daria Głaz.
W skład rady wchodzą m.in. wójtowie gmin.
W zamyśle mieszkańców Rossochy parking miałby powstać w pobliżu ściany szczytowej bloku i drodze powiatowej. Teren należy do mieszkańców. Obecnie grunt jest podmokły z powodu deszczy i spływającej wody opadowej.
– Dysponując już kwotą, będziemy mogli określić wielkość inwestycji. Potrzebujemy kilka wywrotek kruszywa. Jedna to koszt około trzech tysięcy złotych – wylicza Paweł Pejski.

Materiał opublikowany 12.08 w Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bartosz przyszedł na świat 18 minut po północy...

Pracownik przygnieciony przez maszynę...

Jeden przypadek narkomanii i wciąż plaga...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

Chcą rozbudować urząd gminy

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy...

NOWE OKOLICZNOŚCI! Potrąciła nastolatkę...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA