Rodzinny „biznes” nie wypalił. Bracia, którzy kradli auta wpadli w Rawie Mazowieckiej.

(fot. KPP Rawa Mazowiecka )

Rawscy policjanci zatrzymali 30 i 33-latka, którzy mieli zajmować się kradzieżą samochodów na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Częściowo zdemontowane auta sprzedawali w punktach skupu złomu. Bracia najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek na terenie gminy Biała Rawska, gdzie został skradziony samochód o niezbyt dużej wartości. Podobne kradzieże miały miejsce także na terenie ościennych powiatów.

– Jedna z tez kryminalnych zakładała, że do kradzieży aut o niskiej wartości wykorzystywana jest laweta. Swoje spostrzeżenia policjanci przekazali innym funkcjonariuszom – mówi Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. – W niedzielę (29.08) około godziny 23.00 policjanci prewencji na ulicy Reymonta w Rawie Mazowieckiej zauważyli lawetę. Funkcjonariusze wiedząc o podejrzeniach kryminalnych postanowili skontrolować ten pojazd.

(fot. KPP Rawa Mazowiecka)

Kierowca i pasażer nie umieli wyjaśnić mundurowym celu przyjazdu do Rawy. Podczas kontroli pojazdu znaleziono środki odurzające oraz przedmioty i dokumenty pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego.

Bracia w wieku 30 i 33 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania posesji na terenie powiatu tomaszowskiego zabezpieczyli dwa skradzione pojazdy oraz tablice rejestracyjne i dokumenty od skradzionych aut.

– Mężczyźni sprzedawali częściowo zdemontowane samochody w punktach skupu złomu – mówi Małgorzata Lewandowska. – Bracia przyznali, że między innymi wykorzystywali okazje, gdy niefrasobliwy właściciel pozostawiał kluczyki w samochodzie.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec przestępczego duetu sąd na wniosek prokuratora zastosował trzymiesięczny areszt.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kolejna edycja projektu „Akademia Liderów...

Ponad 800 mieszkańców powiatu rawskiego w...

W Babsku jeże mają dobrze

Mecz Serc z Okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry...

To tylko kolizja, a tymczasem powstał duży...

„Reymont” na zdalne. Nie wszyscy zatańczą...

Uchwała o tej opłacie budzi kontrowersje. Wójt...

10 mln zł na rewitalizację. Na jakie remonty...

Minister zdrowia: wprowadzamy pracę zdalną w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA