Reprezentacja KGW z Kurzeszynie uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich 2021 w Rogowie.

Reprezentacja KGW z Kurzeszynie uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich 2021 w Rogowie. (fot. Archiwum)

Członkinie stowarzyszenia jako pierwsze w powiecie rawskim złożyły wniosek w ramach programu "Szczepimy się z KGW". Akcja szczepienia odbędzie  już wkrótce. W ramach programu do zdobycia jest 8 tys. zł na organizację pikniku.

Akcja „Szczepimy się z KGW” odbędzie się w Kurzeszynie 19 września podczas Dożynek Parafialnych. W programie imprezy jest mobilny punkt szczepień, punkt spisowy, strefa zabaw dla dzieci: dmuchańce oraz animatorki, występy artystyczne, poczęstunek, drobne upominki – informuje Izabella Jakubowska, wiceprzewodnicząca kurzeszyńskiego KGW.
Akcja kurzeszanek spotkała się z zainteresowaniem ogólnopolskiej telewizji. Bożena Grzywka,  przewodnicząca, Izabella Jakubowska, wiceprzewodnicząca, oraz Jadwiga Bronowska, członek Koła brały udział w nagraniu do programu „Agrobiznes”.
–  Pierwsze zdjęcia jakie mamy jako koło pochodzą 1929 i jest to zdjęcie dokumentujące wyjazd delegacji Koła na dożynki w Spale.  Nasze koło jest bardzo prężnie, a jako członek staram się zawsze aktywnie uczestniczyć – mówiła w programie Jadwiga Bronowska
 KGW w Kurzeszynie jest jednym z najstarszych na terenie powiatu, województwa i  może również w  kraju. Obecnie do Koła należy 47 członków, w tym kilku panów.  KGW w Kurzeszynie włącza się do akcji społecznych. W ubiegłym roku z rozmachem przygotowały Dzień Seniora. Bożena Grzywka, przewodnicząca koła podkreśla, że ich mocną stroną jest kulinarna oprawa. Tej z pewnością nie zabraknie w Kurzeszynie.
– Złożyłyśmy wniosek, bo chciałyśmy zachęcić do szczepienia przeciw kornawirusowi.  To nasz wkład w działania prozdrowotne – podkreśla Bożena Grzywka, szefowa KGW w Kurzeszynie.

Wciąż można zdobyć fundusze na organizację pikniku. Wnioski KGW mogą składać do 15 września do powiatowych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do zdobycia jest 8 tys. złotych. Jednym z warunków jest udostępnienie podczas pikniku, przez 5 godzin, miejsca dla mobilnego punktu szczepień.  Do uzyskania zbiorowej odporności potrzeba około 70-80 proc. zaszczepionego społeczeństwa. W gminie Rawa Mazowiecka, według poniedziałkowych (30.08) danych Ministerstwa Zdrowia, poziom zaszczepionych min. 1 dawką sięgnął 39,4 proc, czyli  3 294 osób. Gminę zamieszkuje 8 793 obywateli.

Kurzeszyn przygotował wieniec
Reprezentacja KGW z Kurzeszynie uczestniczyła w  Dożynkach Wojewódzkich 2021 w Rogowie. Pojechali: Izabella Jakubowska, Urszula Sypuła, Emilia Płóciennik-Kępczyńska,  Dariusz Kępczyński, Tomasz Topolski, Paweł Jakubowski. Wieniec przygotowali mieszkańcy wsi: Bożena Grzywka, Izabella Jakubowska, Jadwiga Grzywka, Albina Michalik, Jadwiga Bronowska, Henryka Walas, Krystyna Czerwińska, Halina Telenga, Urszula Sypuła, Elżbieta Topolska. Stelaż pod wieniec przygotowali panowie: Daniel Grzywka, Tomasz Topolski, Ireneusz Bielawski.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Ponad 800 mieszkańców powiatu rawskiego w...

W Babsku jeże mają dobrze

Mecz Serc z Okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry...

To tylko kolizja, a tymczasem powstał duży...

„Reymont” na zdalne. Nie wszyscy zatańczą...

Uchwała o tej opłacie budzi kontrowersje. Wójt...

10 mln zł na rewitalizację. Na jakie remonty...

Minister zdrowia: wprowadzamy pracę zdalną w...

Kierowca na własnej skórze poczuje zaostrzenie...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA