Fala uderzeniowa i krioterapia w rawskim szpitalu

Pacjenci rawskiego szpitala św. Ducha będą mogli korzystać z nowego urządzenia. Z powiatowego budżetu obywatelskiego zostanie zakupiony aparat – fala uderzeniowa. W kolejce czeka kolejny – do krioterapii.

Czym jest fala uderzeniowa? Fala uderzeniowa ma za zadanie dostarczyć energię z fali akustycznej do organizmu. Proces ten zachodzi dzięki specjalnej głowicy, która przyłożona do skóry emituje fale. Gdy energia dotrze do wnętrza ciała, pozytywnie wpływa na zmiany chorobowe w różnych warstwach skóry i tkanek.

– Fala uderzeniowa eliminuje ból. W nieinwazyjny sposób stymuluje błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe – wylicza Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala w Rawie Mazowieckiej. – Pobudza też metabolizm. Dzięki fali uderzeniowej krążenie krwi przebiega dużo sprawniej. Ponadto poprawie ulega produkcja kolagenu. Fala uderzeniowa redukuje blizny i rozstępy

Według specjalistów zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej zmniejsza napięcie mięśniowe, dzięki czemu po zabiegu czujemy się rozluźnieni i zrelaksowani.

Aparat zostanie zakupiony jeszcze w tym roku. Zostanie sfinansowany z powiatowego budżetu obywatelskiego.

Na liście rezerwowej znalazł się natomiast zakup do szpitala aparatu do krioterapii. Urządzenie stosuje się przede wszystkim w stanach zapalnych - także przewlekłych, przy różnego rodzaju bólach, nerwobólach. Krioterapia zalecana jest przy chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych (w fazie naprawczej).

– Obydwa aparaty są bardzo potrzebne i pomogą w rehabilitacji pacjentów – mówi Małgorzata Leszczyńska. – Z mojej wiedzy wynika, że aparatu typu fala uderzeniowa nie posiada żaden podmiot posiadający rehabilitację, więc bylibyśmy pierwsi, którzy będą leczyć w ten sposób

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Daria 1 ponad rok temu

  Z wiedzy Pani dyrektor wynika, że aparatu typu fala uderzeniowa nie posiada żaden podmiot posiadający rehabilitację - nikła ta wiedza, pierwsi nie będziecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Nastrój Świat Bożego Narodzenia

"Jestem bezpieczny, jestem widoczny, noszę...

Łódzkie na plus

Św. Mikołaj czeka na listy

ŁÓDZKIE NA PLUS

Jak pomaga sejmik Mazowsza?

Niezbędnik Świętego Mikołaja

Poszerzyć horyzont

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA