– Dopinamy szczegóły. Aby obniżyć koszty pewnie osobiście pojadę do Wrocławia odebrać urządzenia od wykonawcy – tłumaczy sołtys Księżej Woli.

– Dopinamy szczegóły. Aby obniżyć koszty pewnie osobiście pojadę do Wrocławia odebrać urządzenia od wykonawcy – tłumaczy sołtys Księżej Woli. (fot. Włodzimierz Szczepański)

Sołtys Księżej Woli wziął udział w konkursie popularnej stacji radiowej. Przed tygodniem otrzymał informację, że wygrał pieniądze na spełnienie marzeń. Spełni, ale nie dla siebie. Na wiejskim placu zabaw pojawią się kolejne urządzenia dla dzieci.

– Działkę wiejską mieliśmy już dawno. Jak zostałem sołtysem, zacząłem starania o plac zabaw. Na początku były nawet spięcia z wójtem i gminą, ale doszliśmy do pełnej współpracy, za którą wójtowi i radnym dziękuję – mówi sołtys Piotr Nowakowski.

Dzięki dotacji 10 tys. zł, do której gmina dołożyła prawnie drugie tyle, powstały urządzenia placu zabaw. Dzieci mogą korzystać m.in. z małpiego gaju. Nawet teraz mimo zimna przychodzą młodzi.

– W 2019 roku otrzymałem pismo, że raz na trzy lata możemy skorzystać z grantów sołeckich. Trzeba tylko zebrać popisy. Nie było problemu, teraz na zebraniach sołeckich pojawia się dużo mieszkańców wsi – przekonuje sołtys.

W ten sposób otrzymali dotację 12 tys. zł na altanę wraz ze stołami i ławkami. Czasem nie udaje się pozyskać środków, jak chociażby na zrobienie ogrodzenia, ale nie rezygnują…

Ostatnio sołtys Piotr Nowakowski wziął udział w konkursie Radia Zet. Zdobył pieniądze na realizację marzeń, ale nie swoich. Nagroda to dwa urządzenia tzw. sprężynowe bujaczki.

– Dopinamy szczegóły. Aby obniżyć koszty pewnie osobiście pojadę do Wrocławia odebrać urządzenia od wykonawcy – tłumaczy sołtys Księżej Woli.

Materiał opublikowany (09.12) w "Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy".

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 29

 • 24
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA