kryminalne

wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 stycznia 2022 | 14:10 komentarzy 1
 Okres świąteczny był szczególnie trudnym czasem dla policjantów, którzy pełnili służbę na granicy.

Okres świąteczny był szczególnie trudnym czasem dla policjantów, którzy pełnili służbę na granicy. (fot. KPP Rawa Mazowiecka)

Po odbyciu służby na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze ruchu drogowego rawskiej komendy wrócili do domu.  Kryzys  na  granicy dalej trwa.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwa od lipca. Wielu policjantów bierze udział w (cytujemy za komunikatem funkcjonariuszy) - obronie naszych granic. Nie jest udzielana informacja, od kiedy i ilu rawskich policjantów pojechało na wschód Polski.


– Okres świąteczny był szczególnie trudnym czasem dla policjantów, którzy pełnili służbę na granicy. Rozłąka z najbliższymi w czasie Świąt Bożego Narodzenia była szczególnie dotkliwa. Na szczęście policjanci z komendy w Rawie, cali i zdrowi są już w swoich domach – dodaje . asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Na wschodzie Polski skupiono znaczne siły, głównie  żołnierzy - blisko 15 tysięcy. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach na Podlasiu i na Lubelszczyźnie obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Do strefy przy samej granicy dziennikarze nie mają dostępu.


Czytaj także: – Gmina w pełni popiera działania na granicy. Projekt stanowiska

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy do końca listopada znaleziono siedem ciał imigrantów po polskiej stronie. Prokuratura Rejonowa w Hajnówce prowadzi dochodzenie w sprawie ciężarnej Kurdyjki z Iraku, która na początku grudnia zmarła w szpitalu. Wcześniej poroniła w 27. tygodniu ciąży, od tego czasu była w ciężkim stanie. Wraz z całą rodziną przebywała w lesie przy granicy polsko-białoruskiej. Avin Irfan Zahir odeszła w wieku 38 lat. Osierociła pięcioro dzieci.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 21

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 14
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~murem za polskim mundurem 0 4 miesiące temuocena: 100% 

  Pragnę wyrazić poparcie i podziękowanie wszystkim służbom mundurowym, które nie dopuściły do bezprawnego i siłowego przekraczania granic RP. Wielki szacun!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rawa Mazowiecka

Na co wydadzą pieniądze?

A może lato nad rawskim zalewem. Czy można...

Anastasia: Дякуємо за все, але...

Rawski strażak odniósł sukces w Lizbonie....

Odpocznij na Mazowszu!

15-latek i 24-latek zakradli się na imprezę. Z...

PIknik w Cielądzu

Maturzystka już zdała egzamin… z empatii....

Dziewięcioletnia rawianka jedzie na mistrzostwa...