kryminalne

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2022 | 11:06
Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy policjanci przyjmują trzecią dawkę szczepionki

(fot. KPP Rawa Mazowiecka)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej przyjmują kolejną dawkę szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W 2022 roku szczepienia ochronne będą nadal kontynuowane.

Policjanci z komendy w Rawie cyklicznie przyjmują kolejną, już trzecią dawkę, szczepienia ochronnego przeciw wirusowi SARS-CoV-2.


– Rolą funkcjonariuszy jest pomagać i chronić. Przyjęcie szczepienia pozwoli nam zadbać o siebie, a jednocześnie nie narażać innych osób na zakażenie koronawirusem. W 2022 roku szczepienia ochronne będą nadal kontynuowane – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej
.

W poniedziałek (10.01) przekazali, że w ciągu ostatniej doby zachorowało 7785 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarło 19 osób, podało Ministerstwo Zdrowia. Na terenie województwa łódzkiego jest 421 zachorowań. Dziś (12.01) ministerstwo informuje osoby zakażone: 16 173, osoby, które wyzdrowiały: 7175, przypadki śmiertelne: 684, wyłącznie z powodu COVID-19: 181, choroby współistniejące wraz z COVID-19: 503.

– Jedną ze sposobów uniknięcia ciężkich skutków zakażenia jest poddanie się szczepieniom ochronnym. W trosce o zdrowie swoje i osób nam najbliższych zaszczepmy się – podkreślają funkcjonariusze.

Ruchy antyszczepionkowe krytykują akcję szczepień. Powtarzają, że szczepionki przeciw COVID-19 są eksperymentem medycznym.

– Zdecydowanie nie, szczepionki przeciw COVID-19 nie są eksperymentem medycznym. Przeszły wszystkie wymagane etapy badań podobnie jak pozostałe szczepionki dostępne na rynku. Szczepionki bez żadnych wyjątków podlegają restrykcyjnym procesom oceny wyników badań nieklinicznych (na zwierzętach) i wymaganym 3 etapom badań klinicznych (na ludziach). Kryteria oceny są bardziej szczegółowe niż te, którym podlegają leki  – opowiada ją specjaliści z z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Więcej o mitach na temat szczepionek - TUTAJ.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~reacher 0 4 miesiące temuocena: 100% 

  Zamieściłeś na naszym portalu komentarz, który został usunięty, z uwagi na niezgodność z regulaminem świadczenia usług przez eglos.pl (zapoznaj się tutaj)

  • użyłeś słów wulgarnych
  • treść komentarza jest rasistowska, antysemicka, propagująca przemoc i nienawiść, raniąca lub godząca w czyjś system wartości, poczucie estetyki i dobrego smaku, uczucia, a także uczucia religijne lub w inny sposób łamiąca prawo,
  • komentarz ma charakter kryptoreklamy lub zawiera dane osobowe.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Na co wydadzą pieniądze?

Aż 43 medale judoków ze Skierniewic podczas XIV...

A może lato nad rawskim zalewem. Czy można...

To nie tylko problem gminy Sadkowice. Widzą to...

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy