Alkoholizm wciąż problemem na wsiach.

Alkoholizm wciąż problemem na wsiach. (fot. Włodzimierz Szczepański)

W gminie Sadkowice główny nacisk w walce z uzależnieniami położono na przeciwdziałanie alkoholizmowi. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej.


– Na terenie gminy stwierdzono jeden przypadek narkomanii. Chociaż nie oznacza, to że nie ma ich więcej – sekretarz gminy Krzysztof Starczewski na ostatniej sesji referował Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.


Dlatego większość środków z tzw. korkowego przeznaczono na przeciwdziałanie alkoholizmowi – 59 850 zł. Na walkę z narkomanią zabezpieczono 3 000 zł. Na terenie gminny funkcjonuje 12 punktów, w których sprzedawany jest alkohol.


W wydatkach programu uwzględniono funkcjonowanie punktu konsultacyjnego, gdzie osoby uzależnione i ich rodziny mogą szukać pomocy. To ponad 20 000 zł. 8 000 zł przeznaczono na badania lekarskie osób, które sąd skierował na badania. Kolejne 10 000 zł to wydatki na profilaktykę w szkołach.


Określono też wynagrodzenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Za posiedzenie jej przewodniczący otrzymuje 280 zł, podobnie sekretarz, natomiast członkowie – 190 zł.

Punkt konsultacyjny – pomoc psychologiczna w gmina Sadkowice

Bezpłatną pomoc psychologiczną uzyskać można w każdy pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca w Klubie Seniora w godzinach 8.00-11.00. Dyżuruje psycholog, który świadczy pomoc w zakresie: uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard), pomocy dla rodzin osób z problemem uzależnień, pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, udziela porad rodzinnych (konflikty małżeńskie, itp.), porad wychowawczych. Psycholog przyjmuje tylko osoby dorosłe, terapia dzieci odbywa się w postaci terapii rodzinnej - wymagany jest najpierw kontakt z rodzicami. Kontakt do psychologa: tel. 519609404, szymon.kocik@kierujzyciem.pl

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sadkowice

To nie tylko problem gminy Sadkowice. Widzą to...

Walczą o milion złotych. Nie tylko dla młodych...

Ale byli przejęci! Pierwsza komunia w Lubani

W Celinowie szukają bata na kierowców

Wkrótce ośmioklasiści staną do egzaminu....

Społecznie przed majowym

Na widok radiowozu gwałtownie skręciła do...

Koniec problemów w Sadkowicach? Morawiecki...

Ich powrót oznacza szczęście