Kierowca na własnej skórze poczuje zaostrzenie przepisów o ruchu drogowym. Grozi mu 30 000 zł grzywny

(fot. arch.)

Policjanci z rawskiej komendy skontrolowali kierującego peugeotem, który nie trzymał prostego toru jazdy. W trakcie kontroli okazało się, że 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Grozi mu kara nawet do 30 .000 złotych grzywny.

–  1 stycznia 2022 roku weszła w życie Ustawa z dnia 2 grudnia 2021 roku o zmianie ustawy – Prawo o Ruchu Drogowym. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniło rozporządzenie w sprawie wysokości mandatów karnych za wybrane wykroczenia. Zgodnie z nowymi przepisami policjant w postępowaniu mandatowym może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 zł a w przypadku zbiegu wykroczeń do 6000 zł. Natomiast sąd może orzec karę grzywny do 30.000 zł. Za prowadzenia pojazdu mimo braku uprawnień kierujący podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł, ponadto sąd orzeka w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów –  przypomina mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Zmiany przepisów doświadczy kierowca peugeota 206, który w  poniedziałkowe popołudnie (10.01) jechał ulicą Jeżowską i  nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze podejrzewając, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu, postanowili zatrzymać peugeota do kontroli. 26-latek kierujący pojazdem był trzeźwy.

–  Okazało się jednak, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że kilka dni wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy, lecz do chwili obecnej nie otrzymał jeszcze blankietu. Jechał slalomem, ponieważ omijał dziury w jezdni. Kontrola drogowa zakończyła się odholowaniem samochodu na policyjny parking – dodaje Agata Krawczyk.

 26-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz za niepoddanie pojazdu obowiązkowym badaniom technicznym. Grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Na co wydadzą pieniądze?

Aż 43 medale judoków ze Skierniewic podczas XIV...

A może lato nad rawskim zalewem. Czy można...

To nie tylko problem gminy Sadkowice. Widzą to...

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy