Ponad 800 mieszkańców powiatu rawskiego w kwarantannie

W ciągu tygodnia na terenie powiatu rawskiego przybyło ponad 120 osób, u których testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. W kwarantannie przebywa już ponad 800 osób. Wśród nich są uczniowie kilku klas szkół średnich.

Według najnowszych danych (23.01) w powiecie mamy 24 nowe przypadki zakażenia covid-19. W kwarantannie przebywa obecnie 812 osób.

Od 17 do 22 stycznia na terenie powiatu rawskiego potwierdzono 124 nowe zachorowania na koronawirusa. W tym samym czasie wykonano ponad 600 testów.

Rekord mijającego tygodnia padł w piątek (21.01), gdy w powiatowych statystykach odnotowano 46 potwierdzonych przypadków zakażenia. Tego samego dnia w kwarantannie przebywało 855 osób.

W mijającym tygodniu odnotowano też jeden zgon w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących, a dwie osoby zmarły przez koronawirusa.

W rawskich podstawówkach w piątek (21.01) jedna klasa ze Szkoły Podstawowej nr 1 była na kwarantannie. W pozostałych placówkach nie było takich przypadków. Podobnie, jak w trzech miejskich przedszkolach.

Nieco inaczej sytuacja wyglądała w szkołach ponadpodstawowych. W LO im. Marii Skłodowskiej-Curie do piątku na kwarantannie przebywali uczniowie trzech klas. Kolejne dwie klasy mają kwarantannę do 28 stycznia. Do przyszłego piątku ze względu na kwarantannę do szkoły nie przyjdą też uczniowie czterech klas ZSP im. Reymonta. Podobnie, jak jedna klasa w ZSP w Białej Rawskiej. Uczniom trzech klas w ZS-CEZiU kwarantanna skończyła się w piątek (21.01).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Na co wydadzą pieniądze?

Aż 43 medale judoków ze Skierniewic podczas XIV...

A może lato nad rawskim zalewem. Czy można...

To nie tylko problem gminy Sadkowice. Widzą to...

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy