Nieświadomie bez konsultacji z bratem wrócił do rawskiego tematu

(fot. instagram.com/rajmundgalecki)

Do końca lutego w Praskim Centrum Aktywności w Warszawie można oglądać wystawę obrazów, pochodzącego z Rawy Mazowieckiej malarza - Rajmunda Gałeckiego. Twórca przyznaje, że wtopił się w nowe miasto, ale jeden z ostatnich obrazów poświęcony jest rodzinnemu miastu. Dokładnie jednemu, charakterystycznemu miejscu, związanego z jego dzieciństwem.

PCA mieści się przy ul. Targowej. W jej wnętrzach zawisły płótna Rajmunda Gałeckiego. W pracach widać miejski krajobraz Warszawy.


– W malarstwie ważna jest szczerość. Pokazanie tego z czym się na co dzień spotykam i mnie inspiruje. Stąd pejzaże warszawskie – tłumaczy w rozmowie z „Głosem”.


To znaczy, że miasto rodzinne zniknęło z jego prac i duszy? Rajmund Gałecki uśmiecha się na to pytanie. Tego obrazu nie ma na wystawie.


– W czasie pandemii namalowałem impresję, moją wizję zamku rawskiego w zimowym krajobrazie. W tym samym czasie mój brat zrobił rekonstrukcję zamku w formie 3D, opierając się o źródła historyczne...

Cały artykuł czytaj w nowym (17.02) wydaniu „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy”. Już w sprzedaży. Do pobrania także w wersji elektronicznej

- TUTAJ 

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 15

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA