Jak poprawnie nakładać olejek do brody? Instrukcja krok po kroku

Noszenie bujnego i gęstego zarostu przeżywa obecnie swój renesans. Przy noszeniu zarostu należy jednak pamiętać, że niezadbany i niewypielęgnowany zarost bardziej oszpeci naszą twarz, niż ją upiększy. W tym kontekście niezastąpiony jest olejek do brody – to niezwykle uniwersalny kosmetyk, który posiada masę właściwości pielęgnujących zarost. Dlaczego warto i jak stosować olejek do brody? Dowiesz się z tego poradnika!

Dlaczego warto postawić na dobry olejek do brody?

Podstawową zaletą, jaką niesie za sobą każdy olejek do brody, jest jego uniwersalność. Ten produkt nie tylko odżywi i wzmocni zarost, ale także ułatwi jego stylizację i zapobiegnie wrastaniu się włosków. Jeśli chodzi o częstotliwość jego stosowania, również nie ma tu praktycznie żadnych ograniczeń – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby olejek gościł na naszej brodzie kilka razy dziennie. Znacznie poprawi to kondycję zarostu i przy okazji zostawi przyjemny zapach.

Warto jednak pamiętać o tym, że olejek do brody, podobnie jak każdy kosmetyk, powinno się stosować we właściwy sposób – tylko wówczas będzie mógł odwdzięczyć się nam poprawnym działaniem. Jak stosować ten kosmetyk, żeby osiągnąć maksymalne rezultaty?

Aplikacja olejku do brody w kilku prostych krokach

Przy nakładaniu olejku do brody najlepiej będzie zastosować się do kilku prostych kroków, które pomogą w odpowiedniej aplikacji i rozprowadzeniu produktu. Jak aplikować olejek?

 1. Pierwszym krokiem do poprawnej aplikacji olejku do brody będzie umycie zarostu. Jest to niezwykle istotne – zanieczyszczenia i naturalne nawilżenie brody może zahamować przyjmowanie się olejku i ograniczyć jego skuteczność. Warto więc dokładnie umyć swój zarost, stosując do tego dedykowany szampon. Raz na jakiś czas przyda się także peeling do brody, który pomoże uporać się z martwym naskórkiem.
 2. Drugi krok to wysuszenie zarostu po umyciu. Należy pamiętać o tym, że żadne oleje nie mieszają się z wodą. Jeśli nałożymy olejek na mokry zarost, to najprawdopodobniej szybko z niego spłynie i się zmarnuje.
 3. Trzeci krok to użycie kartacza do brody. Jest to wręcz obowiązkowe. Nie chodzi tutaj tylko o pierwszy krok do stylizacji zarostu, ale także o wyczesanie z niego martwego naskórka.
 4. Po tych wszystkich procesach spokojnie możemy nakładać olejek do brody, mając pewność, że nic nie przeszkodzi mu w poprawnym działaniu. W tym celu wylejmy najpierw kilka kropel produktu na dłonie i potrzyjmy nimi intensywnie przez kilka sekund. Dzięki temu olejek rozgrzeje się i jego aplikacja będzie łatwiejsza.
 5. Aplikacje olejku najlepiej jest zacząć od spodniej strony zarostu, prowadząc dłonie pod włos.
 6. Po dokładnym rozprowadzeniu olejku pod włos należy powtórzyć ten krok w przeciwnym kierunku, zaczynając od baków. W razie potrzeby możemy dołożyć trochę olejku i powtórzyć krok 4.
 7. Kiedy nasz zarost będzie już równomiernie pokryty olejem, należy go uczesać i wystylizować. Można to zrobić kartaczem lub grzebieniem.

Aplikacja olejku do brody nie jest niczym skomplikowanym i zdecydowanie warto to robić regularnie. Musimy pamiętać, że tylko odpowiednio zadbana broda będzie dobrą wizytówką mężczyzny.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA