W Rawie komunikacyjny armagedon

(Fot. Sławomir Burzyński)

Na początku marca ruszyły prace w ul. Fawornej i w związku z robotami drogowymi zamknięto dla ruchu kołowego most na rzece Rawce. To inwestycja powiatowa i w rawskim starostwie zapowiadali, że most, zamknięty dla ruchu ze względu na betonowanie płyt na dojazdach, będzie otwarty na pierwszy kwietniowy weekend. Tak się nie stało, tydzień później most był nadal zamknięty.

W internecie pojawiły się plotki, że wykonawca zszedł z placu budowy. W starostwie tego nie potwierdzają.

– Te plotki są nieprawdziwe. Po prostu to taka technologia, beton musiał wyschnąć – mówi Katarzyna Zagajewska, dyrektor wydziału infrastruktury rawskiego starostwa i jak dodaje, wykonawca zapowiedział otwarcie mostu w poniedziałek (11.04) na koniec dnia.

Tak się stało.

Tymczasem rawianie narzekają na zakorkowane centrum miasta. Według opinii, kryzys komunikacyjny spowodowany jest nie tylko nałożeniem się prac drogowych prowadzonych przez miasto oraz starostwo, ale też zmianami w organizacji ruchu – ulica Wyszyńskiego po zwężeniu jest jednokierunkowa, co poważnie ograniczyło jej rolę w układzie komunikacyjnym Rawy.

– Wszystko się spiętrzyło, ale newralgiczny jest most na Fawornej. Na przykład rano ludzie z Sójczego czy Zamkowej Woli jadą do pracy, do szkół i przedszkoli i bardzo dużo samochodów wyjeżdża teraz z Łowickiej na Krakowską. Po otwarciu mostu to się zmieni, Krakowska już nie będzie tak obciążona – uważa Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału rozwoju rawskiego ratusza.

Jednym z newralgicznych miejsc jest też skrzyżowanie ulicy Targowej i Zamkowa Wola (droga wojewódzka 707). Komunikację w tym miejscu usprawniłoby rondo, ale województwo nie jest skore do sfinansowania tej inwestycji.

– Rozmawiamy o sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, takie rozwiązanie polepszyłoby płynność ruchu – informuje Paweł Piątkiewicz.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

8Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Obserwator 8 3 miesiące temuocena: 100% 

  Na ulicy Targowej wystarczy wybudować pas do skrętu w prawo w kierunku do Nowego Miasta. I po problemie. To nie wymaga dużych nakładów. Trzeba tylko chcieć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ABC 7 3 miesiące temuocena: 100% 

  Jak można było tak spieprzył komunikacje oraz rewitalizacje miasta. Jeżeli projekt był wykonany wcześniej to można było zmienić , zapewne za odpowiednią zapłatą ale można. Przecież obecny burmistrz był wtedy radnym miasta i miał wiedzę na temat tego projektu i nic nie zrobił w tym temacie. To co jest zrobione z naszym miastem to jest karygodne. Jak można tak utrudnić życie mieszkańcom i zafundować zabetonowane miasto, które nikomu i niczemu nie służy. Komu ma służyć ten duży zabetonowany plac przed kościołem? Czyżby plebanowi , który woła coraz więcej pieniędzy od parafian chcąc spełniać swoje fanaberie budowlane i nie tylko.Jak można odciąć pół miasta od życia i komunikacji.Ratusz miasta na wszystko jest głuchy i ślepy , zdanie mieszkańców jest nie ważne. Mam nadzieje że rawianie pokażą swoje niezadowolenie przy urnach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ksysiek 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  W opinji wielu mieszkancow a przede wszystkim użytkowników pojazdów sytuacja znacząco się pogorszyła. Wygląda to tak jakby przed zmianami nie zbadano strumienia pojazdów i bez tej wiedzy zaplanowano to co widzimy. Wazkie jezdnie brak miejsc parkingowych przekierowano ruch w miejsca ktore nie sa przygotowane (most na ul fawornej ). Sprawny menedżer zbadalby natezenie ruchu, spojrzał na potrzeby mieszkańców, zbadal które ulice moga przyjąć ruch w sposob plynny aby nie korkowac miasta, zaplanowałby remonty dróg i obiektów przed przekierowaniem na nie zwiekszonego ruchu i wiele wiele rzeczy wiecej. A tak to zarządzający mają rozwścieczonych mieszkańców, korki, smog, i słabą perspektywę na kolejna kadencję. Zadowolony jest tylko czarny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wkurzony Rawianin. 5 3 miesiące temuocena: 100% 

  W centrum miasta mamy "piękną" betonozę, zlikwidowano główna ulicę w mieście nie dając nic w zamian. Mamy za to coś czego w Rawie jeszcze nie było czyli smog, smród spalin szczególnie w godz. 14:00 - 17:00 od samochodów które ciągle stoją w korkach. Dobrym pomysłem byłoby zaprosić telewizję bo to jest wyjątkowo dobry temat na reportaż. Następna kwestia to skrzyżowanie ulicy targowej z ulicą Zamkowa Wola, tam aż się prosi o RONDO tym bardziej, że na Targowej powstaje kolejna duża inwestycja. Żadne światła nie rozładowały nigdy żadnych korków co za idiota tam w zarządzie siedzi, brak kompetencji to kopa w d... a nie trzymanie się stołka za pieniądze podatników!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Masłowski 4 3 miesiące temuocena: 100% 

  Coraz mocniej kapie ten kranik z publicznej do prywatnej kieszeni. Zal tym większy że tak bez sensu jest to to robione i ogarnia mnie coraz większe wku.. zdenerwowanie na kogoś kto jest tak dobrze wynagradzany (20 tys) a wykazuje taka niekompetencje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sylwia 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Jeżeli ul. Faworna jest skończona to ja nie wiem co tam było robione przez ponad miesiąc.. przecież tam nic się nie zmieniło. Droga jak była nierówna tak jest, dziury tez.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Paweł 2 3 miesiące temuocena: 86% 

  Rawa to dobry przykład jak przez głupie decyzję urzędnicze zakorkować miasto. Wypadało by to nagłośnić.To się nadaje do telewizji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ehhh 1 3 miesiące temuocena: 75% 

  Od kiedy światła w takim miejscu coś usprawniają? Pan gdzieś poza Rawa nos wysciubia? Każdy zawodowy kierowca mówi w takim miejscu tylko rondo jak województwa nie stać nie miasto zrobi za ten roz********l na placu pilsudskiego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Trzecioligowa Unia rozpoczęła sezon 2022/2023

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Mazowsze zdało egzamin

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan