Rawscy policjanci spotkali się z uchodźcami z Ukrainy

(fot. KPP Rawa Mazowiecka)

Dzielnicowy z Białej Rawskiej oraz policjantka z Rawy Mazowieckiej spotkali się z dziećmi oraz ich opiekunami, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w jednej z placówek na terenie powiatu rawskiego. Stróże prawa przekazali informacje, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i gdzie uzyskać pomoc, ale także jakie konsekwencje mogą ich spotkać za zachowania niezgodne z prawem.

Policjanci z rawskiej komendy powiatowej spotkali się z dziećmi oraz ich opiekunami, którzy uciekając przed wojną w Ukrainie, były zmuszone opuścić swoje domy. Mundurowi przekazali uchodźcom podstawowe informacje, gdzie mogą otrzymać pomoc, a także jak unikać zagrożeń. Otrzymali obszerne informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i obwiązujących przepisów ruchu drogowego.

– Ze względu na barierę językową, mundurowym w spotkaniu towarzyszyła osoba znająca język ukraiński, która pełniła rolę tłumacza. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, pod jaki numer telefonu mogą zadzwonić, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA