Maciej Maślanko do przepłynięcia w wodach Atlantyku miał 750 metrów, przejechania na rowerze 23 km i bieg 5300 m. Z nieba lał się żar.

Maciej Maślanko do przepłynięcia w wodach Atlantyku miał 750 metrów, przejechania na rowerze 23 km i bieg 5300 m. Z nieba lał się żar. (fot. arch.)

Sekcyjny rawskiej komendy PSP Maciej Maślanko przyznaje, że ostatnie metry przed metą to była walka z bólem. Cel jednak zrealizował z zawodów triathlonowych, przywiózł medal – brązowy. Wkrótce z kapitanem Mateuszem Wróblewskim, również z rawskiej PSP, jadą w ramach kadry wojewódzkiej na Mistrzostwa Polski Strażaków w Poznaniu.

W Lizbonie odbyły się Igrzyska Świata Strażaków w triathlonie. Maciej Maślanko do przepłynięcia w wodach Atlantyku miał 750 metrów, przejechania na rowerze 23 km i bieg 5300 m. Z nieba lał się żar.

– Pierwszy raz płynąłem w tak słonej, morskiej wodzie. To coś zupełnie innego niż rywalizacja na basenie. Niestety, opiłem się trochę tej wody i to spowodowało ból brzucha. Wyczerpał mnie też szczególnie jeden podjazd. Na koniec biegłem, a dzień przed zawodami podczas treningu obtarłem sobie stopę, bo biegłem bez skarpet. Podczas zawodów biegnie się bez nich, aby oszczędzić czas przy zakładaniu obuwia. Całą podeszwę stopy miałem w pęcherzach. Ostatnie metry do mety to była walka z bólem. – opowiada.

Na mecie czekała na niego żona, Anita. Przez całe zawody przygotowała mu specjalne posiłki i podawała czas. Maciej przyznaje, że bez jej wsparcia byłoby trudno walczyć o dobry wynik. Sukcesu pogratulował mu jego trener, (a także G-8 Bielany Warszawa i juniorów kadry narodowej w triatlonie) Jakub Maślanko – brat, który do Lizbony przyjechał z rodziną, aby wspierać Macieja. Przylecieli także rodzice sportowych braci. To po ojcu Maciej odziedziczył pasję do sportu.

– W Lizbonie obchodziliśmy 60 urodziny taty. Gdyby nie niespodziewana zmiana terminu startu wszyscy czekaliby na mnie na mecie – mówi.

Więcej w bieżącym (12.05) wydaniu „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy” do pobrania w wersji elektronicznej – TUTAJ.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rawa Mazowiecka

Uprawy pod skuteczną opieką

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych

Jedyny taki w okolicy - rawianie usypali kwiatowy...

Wspólnie powitamy lato w województwie łódzkim!

Simba Manyika w niesamowitej podróży zatrzymał...

W Konopnicy przez chwilę mieli wakacje [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w rawskiej Czwórce [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w przedszkolu w Konopnicy

Firma to przede wszystkim ludzie