Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion w Skierniewicach

Przed południem (29.06) na stadionie przy ulicy Pomologicznej w Skierniewicach prezydent Krzysztof Jażdżyk podpisał umowę na modernizację obiektu. Wartość inwestycji to w sumie prawie 49,5 mln złotych. Do końca przyszłego roku ma zostać przebudowany i wyremontowany stadion miejski, na którym swoje spotkania rozgrywa trzecioligowa Unia.

W imieniu wykonawcy umowę podpisał Tomasz Sałata, członek zarządu spółki Mirbud.

Obiekt będzie realizowany w większości z funduszy pochodzących z rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład (28,5 mln zł). Część środków to pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (ok. 2,4 mln zł), pozostałą kwotę zabezpieczono w budżecie miasta. Wartość inwestycji to w sumie ok. 49,5 mln złotych.

Wykonawcę zadania wyłoniono w przetargu. Mirbud S.A. to spółka, której siedzibą są Skierniewice. Firma na swoim koncie ma budowę i rozbudowę wielu obiektów sportowych, w tym stadionu dla ŁKS Łódź, Wisły Płock, hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice, buduje halę sportową Urania w Opolu (stary obiekt został wyburzony), dziś przystąpiła do inwestycji miejskiej dla skierniewickiej Unii.

Wykonawca przebuduje boisko główne (78/115 m), trzy boiska treningowe (w tym jedno przykryte halą pneumatyczną), trybuny, korty tenisowe, powstanie zaplecze - budynki dla klubu MKS Unia. Boisko główne będzie miało nawierzchnię syntetyczną, trybuny zostaną zadaszone.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii; senator Rafał Ambrozik; poseł Grzegorz Wojciechowski oraz wojewoda Tobiasz Bocheński.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Sportowiec 0 miesiąc temu

  Budowę obiektu pilotuje MIRBUD !!!!!!!!!! Firma lokalna, a na dodatek doświadczona i fachowa. Trzymamy kciuki za wykonawcę i koszty. Władze Miasta prosimy o pochylenie się nad sprawą drogi ewakuacyjnej na zapleczu remontowanego obiektu obok działek. Problematyczne są także metalowe-tymczasowe garaże - a właściwie slamsy i rudery stojące na cennym terenie miejskim.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -1 miesiąc temuocena: 100% 

  Co niektórzy śmieli się ,że za Gierka malowali trawę na zielono na jego przyjazd ateraz jeszcze lepsze cyrki odstawiają. Tysiące wstęg nożyczek i łopat. To jednak już chyba bizancjum.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sportowiec -2 miesiąc temu

  SZANOWNY PRZEDMÓWCO !!!!!!!!!!!!! GŁUPOTY PISZESZ I TYLE......!!!!!!!!!!!!!!! DO BIZANCJUM TO TU DALEKO ......UMOWĘ MUSZĄ ZAAKCENTOWAĆ PODPISEM PAPIERKA .............GDZIE ,,,????????????,,,,,,,NA TRAWIE.....??????? Osobiście popieram ten projekt. Proponuję jednak aby projektant zerknął na otoczkę tej inwestycji czyli SLAMSY ZA STADIONEM.....BAGNO PRZY DRODZE EWAKUACYJNEJ OD STRONY DZIAŁEK.....i raj dla meneli ITD.....chodzi o to aby to była perła w koronie a nie brylant w syfie....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -3 miesiąc temuocena: 100% 

  Ale rządzący robią cyrk za nasze pieniądze. Wynoszenie biurek na pole żeby podpisać umowę ,polityków moc, każdy musi mieć swój szpadel. jeśli coś pozytywnego robimy to należy się cieszyć, ale żeby taki cyrk. Jesteśmy zniesmaczeni. Ale o dziwo nie było Seligi czyżby w tym temacie nie miał zasług?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Druga runda Pucharu Polski 2022/2023 na raty

Szczury, węże, karaluchy - niech zmykają pod...

Życie w Skierniewicach - codzienność...

Idzie pielgrzymka. Ucieczka, czy powrót do...

WORD w Skierniewicach przystąpił do protestu. Co...

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Kolej bezpiecznych przejazdów – nowe obiekty...

Anna Kłosińska mistrzynią Polski w trójskoku....

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA