Reprezentantki UKS Nawa Skierniewice podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w Lublinie. Od lewej: Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska, Weronika Michalik, Inez Sarna i Zuzanna Denisiewicz. (fot. UKS Nawa)

Pływacy i pływaczki UKS Nawa Skierniewice rozpoczęli starty w Mistrzostwach Polski Juniorów 15. i 16-letnich. Młodsi rywalizują w Lublinie, starsi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po dwóch dniach zawodów skierniewiczanie mają na koncie dwa medale. Srebro w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym zdobyła Zuzanna Denisiewicz, brąz wywalczyła sztafeta dziewcząt na dystansie 4x200 metrów stylem dowolnym. Oba krążki skierniewiczanki wywalczyły w Lublinie. Przed nami dwa kolejne dni mistrzostw i kilka medalowych szans.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich odbywających się w Lublinie (14-17.07) Zuzanna Denisiewicz już w pierwszym starcie zdobyła srebrny medal w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym. Podopieczna trenerów Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego wygrała poranne eliminacje z wynikiem 2:21.80, druga była Flawia Kamzol z Krakowa. W popołudniowym finale dziewczyny zamieniły się miejscami. Krakowianka okazała się najszybsza (2:19.76), Zuza dopłynęła jako druga w czasie 2:22.19. Losy złota rozstrzygnęły się na ostatnich 50. metrach, więcej sił zachowała zawodniczka UKS SMS Galicji. Do rywalizacji przystąpiło 38 najlepszych 15-letnich grzbiecistek w Polsce.

Kilkadziesiąt minut później, w piątkowej (15.07) sesji popołudniowej sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym stanęła na najniższym stopniu podium. Dziewczęta popłynęły w składzie: Oliwia Zakrzewska,  Pola Drążkiewicz, Inez Sarna i Zuzanna Denisiewicz.

Po pierwszej zmianie skierniewiczanki zajmowały 4. miejsce, nieznacznie ustępując ekipie z Warszawy. Po drugiej i trzeciej sytuacja nie uległa zmianie. Straty do rywalek fantastycznym finiszem odrobiła Zuzanna Denisiewicz, która na ostatniej zmianie zanotowała rezultat 2.12.95, lepszy od płynącej jako czwarta w zespole z Warszawy Mai Tomaszewskiej o prawie 10 sekund. Skierniewiczanki mogły cieszyć się z brązowego medalu kończąc zmagania z wynikiem 9:17.33, o prawie sekundę przed warszawiankami z UKS G-8 Bielany Warszawa. Rywalizację wygrała ekipa z Mokotowskiego UKP Warszawianka - Wodny Park.

Do tej pory, podczas mistrzostw 15-latków skierniewiczanie zanotowali jeszcze kilka innych ciekawych wyników. Weronika Michalik zajęła 8. miejsce w finale A konkurencji 400 metrów stylem zmiennym, Inez Sarna była 10. w finale A konkurencji 50 metrów stylem dowolnym, Pola Drążkiewicz wygrała finał B konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, a Oliwia Zakrzewska zajęła 6. miejsce w finale B konkurencji 100 metrów stylem motylkowym.

Podczas mistrzostw 16-latków Julia Furmańska zajęła 6. miejsce w finale B konkurencji 100 metrów stylem motylkowym, a Jarosław Jankiewicz-Delgado był 14. w konkurencji 800 metrów stylem dowolnym.