WORD w Skierniewicach przystąpił do protestu. Co drugi egzamin odwołany

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Ponad 30 ośrodków w całym kraju przyłączyło się do protestu, odwołano wiele egzaminów. Jeszcze wczoraj (9.08) po południu Mariusz Marasek, dyrektor ośrodka ruchu drogowego w Skierniewicach informował: – Egzaminatorzy nie podjęli decyzji o przyłączeniu się do akcji, nie znaczy, że problemy, które doprowadziły do blokady ośrodków, nie dotyczą Skierniewic.

Dziś rano część załogi zdecydowała jednak, że egzaminować nie będzie. – Niestety, w tej sytuacji mieliśmy zbyt mało czasu, by poinformować zainteresowanych o odwołanych terminach. Za wszelkie niedogodności przepraszamy – mówi dyrektor WORD.

W okresie wakacyjnym czas oczekiwania na wyznaczony egzamin praktyczny w ośrodku w Skierniewicach to nawet 3 tygodnie. Dłuższe kolejki to efekt sezonu urlopowego z jednej strony, z drugiej – większego zainteresowania zdobyciem uprawnień. Termin protestu zatem dla ubiegających się o uprawnienia jest szczególnie dotkliwy.

Dziś rano okazało się, że z 11 egzaminatorów WORD w Skierniewicach do pracy stawiło się 5. Zespół wspomógł kierownik, zatem sześć osób prowadzi egzaminy praktyczne dla kandydatów na kierowców oraz zawodowych kierowców, którzy zatrudniając się w transporcie mają obowiązek otrzymać stosowne uprawnienie.

Jak dziś (10.08) informuje ośrodek, w Skierniewicach, w związku z protestem, odbywa się co drugi egzamin. Jak długo akcja potrwa ? Tego nikt nie wie. Warto zatem przed wyjazdem na egzamin potwierdzić, czy ten w ogóle się odbędzie.

– Od 17 lat w WORD obowiązuje ta sama tabela płac. Od dwóch dekad nie zmieniły się również opłaty za egzamin. To oczywisty problem. Przecież nikt nie twierdzi, że w tym czasie koszty prowadzenia działalności, czy rachunki, jakie płacimy nie zmieniły się – podkreśla dyrektor Mariusz Marasek.

Egzaminatorzy domagają się m.in. zmiany systemu egzaminowania i wysokości wynagrodzeń. Ceny kursów prawa jazdy również poszybowały w górę, jednak cena egzaminów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego pozostaje niezmienna.

– Problem jest dużo szerszy. Dziś dochody uzyskiwane przez ośrodki są niewystarczające. WORD-y w kraju są na granicy wypłacalności. Spełnienie postulatów płacowych musi wiązać się z decyzją ministra o zmianie finansowania ośrodków egzaminujących. Żaden WORD w aktualnej sytuacji nie może pozwolić sobie na podwyżki dla pracowników z własnego budżetu – podkreśla Mariusz Marasek.

Dyrektor przeprasza klientów za niedogonienia, zapewnia, że WORD będzie kontaktował się z osobami, których terminy egzaminów praktycznych zostaną przesunięte. 

 Wszystkie oddziały WORD w Łódzkiem wspierają protest.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Łódzkie dla młodych

Czy słońce może być dla naszej skóry...

Męski dress code: jak ubrać się modnie i...

Szczyt regionów w Ukrainie

Wsparcie dla przyszłych rodziców i zachęcanie do...

Sensacyjny nowy program 2023 dla całej rodziny !

Łódzkie na PLUS. Na wakacje w Łódzkiem lepszymi...

Komunijny dress code dla dzieci

Dyrektor szpitala odwołany

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA