Ponad pół miliona złotych dla przedszkoli

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i programowania, dostosowanie miejsc dla dzieci z niepełnosprawnościami – urzędnicy chcą poprawić jakość edukacji w miejskich przedszkolach. Zdobyli prawie pół miliona unijnej dotacji na projekt „Rawa Mazowiecka wspiera przedszkolaków”.

– Celem projektu jest tworzenie warunków powszechnego dostępu do wysokiej jakości edukacji od najwcześniejszych lat życia – mówi Arkadiusz Rataj, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w urzędzie miasta. – Chcemy dostosować przynajmniej jedenaście miejsc do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W placówkach będzie też realizowana dodatkowa oferta edukacyjna i specjalistyczna umożliwiająca dzieciom niepełnosprawnym udział w wychowaniu przedszkolnym. Projektem chcemy objąć minimum 90 procent z 378 dzieci w wieku przedszkolnym.

W projekcie przewidziano też zakup pomocy dydaktycznych i udzielanie indywidualnego wsparcia w zakresie integracji sensorycznej, które dotychczas nie były świadczone w przedszkolach ze względu na brak środków.

W planach jest zwiększenie wymiaru zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, terapeutycznych (1-2 godziny w tygodniu w zależności od rodzaju zajęć i potrzeb dzieci).

W przedszkolach będą się odbywały zajęcia z kompetencji cyfrowych i matematyczno-przyrodniczych: „Giganci programowania”, „Tropiciele przyrody”, a także zajęcia z rozwiązywania problemów pracy w grupie „Przedszkolak umie rozwiązywać problemy” i posługiwania się językiem obcym „Język angielski to dla mnie łatwizna”.

– Zakładamy również, że w ramach projektu nauczyciele rawskich przedszkoli nabędą nowe umiejętności i kompetencje. Dla nauczycieli będą prowadzone bezpłatne kursy i szkolenia – wylicza naczelnik wydziału edukacji. – Wiedza nabyta w trakcie szkoleń będzie wykorzystywana w trakcie pracy z dziećmi.

Zaplanowano też zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu, m.in. kart pracy, pakietów edukacyjnych, mat terapeutycznych, mikroskopu czy laptopów.

Projekt będzie realizowany w trzech przedszkolach miejskich do końca czerwca przyszłego roku. Wartość zadania to ponad 570 tys. złotych. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi prawie 490 tys. złotych.

O pieniądze w ramach konkursu na realizację zadań z zakresu edukacji przedszkolnej mogły ubiegać się wszystkie podmioty, również osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą lub oświatową.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Łódzkie na Plus

Weź sprawy w swoje ręce. Idź na wybory!

Łódzkie na Plus

Sukienki midi a kolor – jakie warianty można...

Mazowsze w ścisłej czołówce!

Łódzkie na PLUS

Pomysł na Dzień Kobiet!

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA