Sport

Pływanie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 października 2022 | 10:14
Pływacy UKS Nawa we Wrocławiu w trenerami Marcinem Sarną i Arturem Zakrzewskim.

Pływacy UKS Nawa we Wrocławiu w trenerami Marcinem Sarną i Arturem Zakrzewskim. (fot. UKS Nawa)

Najstarsza grupa pływaków UKS Nawa Skierniewice wystąpiła w jednej z największych i najlepiej zorganizowanych imprez pływackich w Polsce. Wrocław, w miniony weekend ponownie stał się stolicą polskiego pływania. Za nami kolejna edycja Międzynarodowego Memoriału Marka Petrusewicza.

− To bez wątpienia jedna z najlepiej zorganizowanych imprez pływackich w Polsce − mówi Marcin Sarna, trener pływaków UKS Nawa. − Wszystko jest na najwyższym światowym poziomie. Dla takich chwil warto żyć, wstawać rano, trenować − dodaje.

We Wrocławiu pojawiła się plejada gwiazd z Polski i Europy, medaliści ostatnich mistrzostw Europy, finaliści Igrzysk Olimpijskich. Do rywalizacji przystąpiło 700 zawodników, a w tej grupie znalazła się liczna reprezentacja UKS Nawa.

– Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wszyscy wiedzieli co mieli robić kiedy startować, nawet minuty opóźnienia. Coś fantastycznego. Do tego genialna oprawa, prezentacje zawodników przy światłach reflektorów i ogłuszający doping − opowiada prezes UKS.

Dla siedemnastoosobowej reprezentacji najstarszej grupy pływaków UKS Nawa mityng we Wrocławiu był pierwszym po wakacyjnej przerwie sprawdzianem formy.

Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Denisiewicz, która trzy krotnie wywalczyła awans do popołudniowych finałów. Startując w finałach, w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym zajęła 5. miejsce (0:29,58), w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym zajęła 3. pozycję (1:02,93) zdobywając brązowy medal. W konkurencji 100 metrów była 4. (1:06,09). Na 200 metrów stylem zmiennym, gdzie klasyfikowano zawodników na podstawie czasów uzyskanych w bloku eliminacyjnym, Zuzia uplasowała się na wysokim 5. miejscu (2:26,43).

− Druga z naszych eksportowych zawodniczek Alicja Rodziewicz także może się pochwalić trzema finałami − dodaje trener Sarna. Alicja w finałach była 5. w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym (0:28,83), 7. w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym (1:03,81), 6. w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym miejsce (1:07,84). Alicji Rodziewicz, która została uznana za najlepszą zawodniczkę wśród 14-latek.

− Wrocław pożegnaliśmy naładowani sportową energią i z nowymi zestawami rekordów życiowych − dodaje prezes Sarna.

Duża dawka pozytywnej energii przyda się skierniewickim pływakom, którzy w drugiej części sezonu wezmą udział w kolejnych eliminacyjnych zawodach cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka, wystartują w Opocznie, a najważniejszymi występami będą grudniowe mistrzostwa kraju w rocznikach.

W październiku i listopadzie odbędą się zawody dla seniorów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, 22-23.10, w Łodzi oraz 12-13.11 w Poznaniu. Obie imprezy rozgrywane będą w pływalniach 25-metrowych. Na przełomie listopada i grudnia (30.11-4.12), w Bydgoszczy  odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18 lat. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich zaplanowano na grudniowy weekend (9-11.12) w Olsztynie. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich odbędą się w tym samym czasie w Gliwicach, a Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich, także 9-11.12 toczyć się będą w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA