Sport

Pływanie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2022 | 10:54
Grupa skierniewickich pływaków podczas Grand Prix Seniorów w Łodzi z trenerami Marcinem Sarną i Arturem Zakrzewskim.

Grupa skierniewickich pływaków podczas Grand Prix Seniorów w Łodzi z trenerami Marcinem Sarną i Arturem Zakrzewskim. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa Skierniewice w połowie października (15-16.10) rywalizowali we Wrocławiu, w miniony weekend (22-23.10) startowali w Łodzi, w pierwszych w sezonie 2022/2023 zawodach z cyklu Grand Prix - Puchar Polski w pływaniu. Oba występy obfitowały w sukcesy i cenne doświadczenia.

Do weekendowej rywalizacji w łódzkiej Zatoce Sport przystąpiło 546 zawodników reprezentujących 89 klubów z całej Polski. W stawce znalazła się 19. osobowa drużyna UKS Nawa Skierniewice.

−  Nasi zawodnicy aż 114 razy wskakiwali do wody walcząc o każdy centymetr pływalni, a owocem tego są nowe rekordy życiowe − mówi Marcin Sarna, trener.

Fantastyczną dyspozycję zaprezentowała kadrowiczka Alicja Rodziewicz, która wygrała rywalizację na sześciu dystansach: 200 metrów stylem motylowym, 400 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem motylkowym, 800 metrów stylem dowolnym, 400 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem motylkowym.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Zuzanna Denisiewicz. Specjalistka od stylu grzbietowego wygrała zmagania na 50, 100 i

200 metrów.

Pięć triumfów i dwie kolejne wizyty na podium ma na swoim koncie Weronika Lesiak, która wygrała rywalizację na 50 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów stylem klasycznym. Weronika była ponadto druga na 400 metrów stylem dowolnym i trzecia na 800 metrów stylem dowolnym.

Trzykrotnie na podium meldowała się Pola Drążkiewicz, która była druga w konkurenci 100 metrów stylem klasycznym oraz dwukrotnie trzecia na 50 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem klasycznym.

Inez Sarna okazała się najszybsza na 50 metrów stylem dowolnym i była druga na 50 metrów stylem grzbietowym.

Bartłomiej Karwat był drugi w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym i trzeci na 50 metrów stylem motylkowym.

Joanna Świderska zajęła trzecie miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym.

Znakomite starty zaowocowały wysokimi miejscami w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Alicja Rodziewicz, wśród zawodników 14-letnich zajęła drugie miejsce, a Weronika Lesiak trzecie. Alicja była ponadto najlepsza wśród 14-latek w stylu dowolnym oraz motylkowym. Weronika Lesiak okazała się najlepsza w stylu klasycznym wśród 14-latek. Zuzanna Denisiewicz była najlepszą zawodniczką 15-letnią w stylu grzbietowym. Bartłomiej Karwat okazał się drugi w stylu motylkowym wśród zawodników 14-letnich, Inez Sarna była trzecią zawodniczką stylu grzbietowego wśród 15-latek. Joanna Świderska czwarta wśród 17-latek w stylu motylkowym, a Pola Drążkiewicz także czwarta w stylu klasycznym wśród 15-latek. Julia Furmańska była piątą zawodniczką w stylu motylkowym 16-latek, Sebastian Głowacki został sklasyfikowany na szóstym miejscu w stylu klasycznym wśród 15-latków.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA