W rywalizacji w ramach pływackich sztafet wystąpili uczniowie czterech skierniewickich szkół podstawowych: Dwójki, Czwórki, Piątki i Dziewiątki.

W rywalizacji w ramach pływackich sztafet wystąpili uczniowie czterech skierniewickich szkół podstawowych: Dwójki, Czwórki, Piątki i Dziewiątki. (fot. Adam Michalski)

Męskie i żeńskie reprezentacje czterech skierniewickich szkół wzięły udział (3.11) w powiatowych zawodach pływackich sztafet. W trzech z czterech kategorii wygrały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9, w czwartej najlepsza była ekipa z SP nr 5. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.

Czwartkowa (3.11) rywalizacja toczyła się w Pływalni Miejskiej NAWA, a zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej walczono w sztafetach oraz konkurencjach indywidualnych w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

Najlepszą drużyną w rywalizacji dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci była reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9. Podopieczne Kamila Szczepaniaka zdobyły 83 punkty. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 2.

Wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna Czwórki. Podopieczni Michała Mularczyka zgromadzili 73 pkt. i wyprzedzili SP nr 4 (67 pkt.) oraz SP nr 9 (64 pkt.).

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) najlepsze okazały się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9. Dziewczęta zdobyły 74 punkty, wygrywając rywalizację sztafet i będąc także najlepsze indywidualnie. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 5 (18 pkt.), a trzecie SP nr 4 (16 pkt.).

Także chłopcy z Dziewiątki okazali się bezkonkurencyjni. Wygrali zmagania z dorobkiem 77 punktów wyprzedzając SP nr 2 (32 pkt.), SP nr 5 (16 pkt.) i SP nr 4 (12 pkt.).

Najlepsze męskie i żeńskie drużyny podczas czwartkowej rywalizacji będą reprezentowały miasto Skierniewice w zawodach rejonowych, które odbędą się w środę (9.11) także w Skierniewicach. Rywalami miejskich ekip będą reprezentacje szkół z powiatów rawskiego, kutnowskiego i łowickiego.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA