Wakacje Orłów dobiegły końca

4 września 2019

Przez cały sierpień w parafii NP NMP odbywały się letnie półkolonie. Prowadzący zapewnili najmłodszym moc atrakcji. 

 

Hasłem przewodnim zajęć były słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza: „Ci, którzy zaufali Panu, (...) otrzymują skrzydła jak orły”. Dzieci podzielono na trzy grupy i nieprzypadkowo każda z nich miała w nazwie właśnie Orła – Cesarskiego, Stepowego i Krzykliwego.

- Program był bardzo urozmaicony, a jego fundament stanowiła formacja duchowa – mówi Alina Kaźmierczak, kierownik półkolonii. - Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, sportowych i rekreacyjnych. Organizowaliśmy dla nich spotkania z psychologiem i przedstawicielami ciekawych zawodów, wycieczki autokarowe i rowerowe. Uczyliśmy ich savoir vivre’u.

Uczestnicy mieli zagwarantowane dwa posiłki - śniadanie i obiad. Dziećmi opiekowali się nauczyciele z rawskich szkół, zaś opiekunami duchownymi byli księża wikariusze.

- Wszyscy staraliśmy się, by zajęcia były ciekawe i dały uczestnikom jak najwięcej radości – podkreśla pani Alina.

Warto wspomnieć, że kolonistów odwiedził ks. biskup Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, który także aktywnie włączył się w zabawę z najmłodszymi. Półkolonie były elementem projektu „Jesteśmy młodzi i piękni pięknem naszego regionu”. Parafia otrzymała finansowe wsparcie na jego realizację z Budżetu Obywatelskiego województwa łódzkiego.

oprac. aka

*Więcej zdjęć, a także film podsumowujący półkolonie można obejrzeć zaglądając na facebook’owy profil parafii NP NMP w Rawie Mazowieckiej


do góry strony