Zagrali dla Andzi Kocik

17 marca 2021

Dla wszystkich pań, z uwzględnieniem tej szczególnej, potrzebującej teraz pomocy Angeliki Kocik odbył się wirtualny koncert, zorganizowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Białej Rawskiej. Dziewczynka oglądała koncert przez Internet, nie mogło zabraknąć piosenek jej ulubionych wykonawców, jak Kayah czy Viki Gabor.

To już tradycja, że przy wszelkich okazjach staramy się pomagać mówi Mariusz Świstak, organizator.

Tym razem online można było usłyszeć znane wszystkim przeboje, było lirycznie i oczywiście bardzo kobieco.

Podczas trwania koncertu zbierane były pieniądze na leczenie Angeliki Kocik, chorej na nerwiakowłókniakowatość. Dziewczynka przechodzi teraz chemioterapię, została zakwalifikowana do leczenia w Stanach Zjednoczonych. Terapia jest jednak kosztowna, potrzeba na nią około miliona złotych.

Pierwsza diagnoza przyszła osiem lat temu, po rocznej chemioterapii udało się zatrzymać wzrost glejaków, po pięciu latach choroba wróciła.

Glejaki rosną, dziecko przez rok co tydzień ma podawaną chemię, by guzy nie powiększały się, bo grozi to utratą wzroku.

Pieniądze zbierane są na stronie siepomaga.pl, każdy może także dołączyć do grupy licytacyjnej na Facebooku, licytacje dla Andzi Kocik.

Sytuacja dziewczynki poruszyła mieszkańców Białej Rawskiej, którzy pomagają, tak samo jak pracownicy Miejsko-Gminnego Domu Kultury którzy zdecydowali się spopularyzować zbiórkę w Dniu Kobiet.

Przypomnijmy, wcześniej w ten sam sposób, czyli przy okazji wirtualnej domówki wsparli między innymi Artura z niepełnosprawnością, który zbierał pieniądze na kupno nowego wózka inwalidzkiego czy Adasia który potrzebował pieniędzy na zakup specjalistycznej lupy.

do góry strony