Pierwsza porażka Orląt

(fot. Walentyna Juszczak )

Mimo zwycięskiego początku sezonu zespół z Cielądza zaliczył pierwszy spadek formy. Goszcząc u siebie drużynę Olimpii Jeżów, podopieczni Dariusza Mozgi ulegli rywalowi 1:0.

Od pierwszego gwizdka gra zawodników z Cielądza nie przypominała dwóch poprzednich spotkań.
Między gospodarzami brakowało kontaktu, a do gry wkradało się roztargnienie. Zupełnie inaczej na boisku prezentowała się drużyna z Jeżowa. Goście nie bali się gry piłką, a po przejęciu jej starali się szybko umieścić ją w bramce Orląt. Przyjezdni starali się również konstruować ataki pozycyjne.
Dopiero w 27 minucie meczu pierwszą okazję do zdobycia punktów dla drużyny z Cielądza miał Rafał Głębocki. Zawodnik sprawnie wyminął w polu karnym dwóch piłkarzy Olimpii. Podcinany przez przeciwnika zdecydował się na strzał. Akcję próbował dokończyć Mateusz Dzikowski, wyskakując do piłki i zagrywając ją głową w stronę bramki. Niestety strzał okazał się niezbyt celny. Sytuację ratować próbował Mateusz Skoneczny, dobijając piłkę do bramki, jednak ostatecznie ta uderzyła słupek wylatując poza boisko.

Po kolejnych dwudziestu minutach meczu Olimpia zmieniła taktykę gry. Dobrze wyszkolona defensywa gości, szybko rozgrywała piłki do napastników. Sprawiło to wiele trudności obrońcom z Cielądza. Pojawiły się także elementy twardej gry oraz niepotrzebne faule.
W ostatnich minutach pierwszej połowy drużyna z Jeżowa miała kolejną okazję do zdobycia bramki. Przed utratą gola Orlęta wybronił Patryk Woźniak, a do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 0:0.
W drugiej części meczu gra Orląt znacznie zmieniła się. Przed kolejne 45 minut spotkania ani jedno dośrodkowanie zawodników z Cielądza nie było wykonane poprawnie. Dodatkowo podopieczni Dariusza Mozgi wykonywali kolejne błędy.
W 58 minucie spotkania po wznowieniu gry przez bramkarza Olimpii, napastnik gości pilnowany przez dwóch zawodników Orląt, wyprowadził głową proste podanie do niekrytego zawodnika Olimpii. Ten pokonując bramkarza cielądzkiej drużyny zdobył zwycięski punkt dla przyjezdnych.
Sytuacja ta obudziła zawodników z Cielądza. Do końca gry mimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki Orlęta nie potrafiły wyrównać wyniku meczu. Mimo prób strzałów na bramkę ostatecznie spotkanie zakończyło się na korzyść Olimpi Jeżów 1:0.
Kolejną okazję do nadrobienia straconych punktów Orlęta Cielądz będą miały w sobotę (13.04). Podczas rozegranego w Miedniewicach spotkanie drużyna z Cielądza zmierzy się z Miedniewiczanką Miedniewice.

Skład Orląt Cielądz:
Bramkarz: Patryk Woźniak; Patryk Prokopczyk (80’ Dominik Czerwiński), Dariusz Gałka, Karol Gwiazdowicz, Adam Socha; Daniel Skoneczny (82’ Jakub Zaręba), Emil Zając, Mateusz Skoneczny (78’ Kacper Kozłowski), Marcin Ciesielski, Rafał Głębocki, Mateusz Dzikowski