Kolarski koniec majówki

(fot. Anna Popłońska )

W minioną niedzielę (05.05) Rawa Mazowiecka i okolice stały się trasą zmagań dla amatorów jednośladów. Po raz kolejny w mieście odbyły się zawody Cisowianka Mazovia MBT Maraton.

Zmagania w Rawie Mazowieckiej były czwartym z trzynastu etapów zawodów. Cykliści z całej Polski próbowali swoich sił na czterech dystansach: Hobby (6 km), Fit (20 km), ½ Pro (36 km) oraz na najdłuższej trasie Pro mierzącej aż 60 km.

W zawodach wzięło udział łącznie ponad 400 uczestników i uczestniczek w różnym wieku Zwycięzcą na dystansie Pro został Jarosław Wołosiuk, który 60 km pokonał z czasem 02:13:09 h. Tuż za nim wjechał Bartek Borowicz (02:13:10 h). Trzeci przyjechał Andrzej Poczopko (02:14:35 h). Wśród kobiet najlepsza była Urszula Luboińska z czasem 02:29:58 h, za którą na metę wjechała Magdalena Kuszmider (02:43:56 h).

Na dystansie ½ Pro w kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Wach, który 36 km przejechał w czasie 01:17:53 h. Drugie miejsce wywalczył Michał Kamiński (01:18:00 h). Trzecim okazał się Karol Rumsicki (01:21:54 h). Wśród kobiet w kategorii ½ Pro najlepsza była Julia Zięba z czasem 01:28:22 h, za którą na metę wjechała Agnieszka Szpocińska (01:31:16 h). Trzecie miejsce zdobyła Małgorzata Lutecka (01:34:25 h).

Podczas zmagań w kategorii Fit wśród panów triumfował Mateusz Gwiazda, który trasę liczącą 20 km pokonał w czasie 47:52 min. Tuż za nim na mecie pojawił się Mateusz Szyszko (47:53 min.). Trzecie miejsce zajął Paweł Kuliński (48:37min.). Wśród kobiet w kategorii Fit najlepsza była Anna Paszkowska-Grudziąż z czasem 54:13 min. Zaraz za nią na metę wjechała Natalia Wielgo (58:00 min.). Trzecia na mecie pojawiła się Martyna Dykalska (59:27 min.).

Na dystansie Hobby wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Zelcer, który trasę liczącą 6 km przejechał z czasem 14:27 min. Tuż za nim wjechał Piotr Szyszko (14:28 min.). Trzecie miejsce zajął Michał Jedynak (14:29 min.). Wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Gruszewska(15:08 min.), za którą na metę wjechała Zofia Borysiuk z czasem (16:20 min.) i Natalia Kowalik (16:21 min.).
Podczas zawodów o tytuł najlepszego kolarza miasta rywalizowali rawianie. Na dystansie ½ Pro w tej klasyfikacji zwyciężył Michał Frydrych, na dystansie Fit bezkonkurencyjny był Jakub Chmielewski, a na wariancie Hobby triumf odnieśli Oliwia Kłos i Jakub Kłos.

Organizatorzy zapewnili także atrakcje dla najmłodszych. O 12.10 wystartowały zawodowy MiniMini + Mazovia przeznaczone dla przedszkolaków. Wszyscy mali cykliści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami od Rybki MiniMini+.