Pływanie

wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2022 | 11:40 komentarzy 1

Reprezentacja UKS Nawa Skierniewice podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich. Od lewej: Julian Pietrowski, Weronika Lesiak, Bartek Karwat i Alicja Rodziewicz. (fot. UKS Nawa)

Podczas trwających w Olsztynie (7-10.07) Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu, skromna czteroosobowa reprezentacja UKS Nawa Skierniewice prezentuje się fantastycznie. Póki co, po trzech dniach rywalizacji podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego mają na swoim koncie aż osiem medali.

Tradycyjnie w lipcu Polski Związek Pływacki organizuje mistrzostwa kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi, 14-latkowie, którzy w weekend 7-10 lipca o medale walczą w Olsztynie.

Już po dwóch pierwszych dniach olsztyńskich mistrzostw skierniewicka ekipa miała na swoim koncie pięć medali, a aż cztery z nich z najcenniejszego kruszcu. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Polski Alicja Rodziewicz, która zdecydowanie zwyciężyła w konkurencjach 100 metrów stylem motylkowym i 400 metrów stylem zmiennym. Złoto zdobyła także Weronika Lesiak, która okazała się najlepsza na 50 metrów stylem klasycznym. Najlepsza w mistrzostwach okazała się także sztafeta mix na dystansie 4x100 metrów stylem zmiennym płynąca w składzie: Bartek Karwat, Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz i Julian Pietrowski. Brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym wywalczył Bartek Karwat. Tuż za podium na 200 metrów stylem zmiennym uplasowała się Weronika Lesiak.

Także trzeci dzień mistrzostw zaowocował fantastycznymi wynikami skierniewickich pływaków. Weronika Lesiak zdobyła kolejne złoto, tym razem w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym. O dwa srebrne krążki swój dorobek wzbogaciła Alicja Rodziewicz, która była druga w konkurencjach 50 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem zmiennym. Trzy medale reprezentacja UKS Nawa okrasiła wysokimi, punktowanymi miejscami. Weronika Lesiak zajęła 9. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym, a Bartek Karwat wygrał finał B na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i był drugi w finale pocieszenia na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Julian Pietrowski zajął 8. miejsce w finale B konkurencji 50 metrów stylem motylkowym.